1. Ana Sayfa
 2. Bilgisayar
 3. Adobe Flash Player Engellendi – Çözüm 2021
Trendlerdeki Yazı

Adobe Flash Player Engellendi – Çözüm 2021


Adobe flash player engellendi hatası tarayıcılarda en sık karşılaştığımız hatalardan biridir. Flash Player tarayıcılarda izlediğimiz içerik ve videoların görüntülenmesini sağlayan, adobe tarafından yapılmış bir eklentidir. Bazı zamanlarda karşımıza adobe flash player engellendi hatası çıkar fakat bu hatayı çözmek oldukça basittir.

Bilgisayar
adobe flash player engellendi

Adobe Flash Player Engellendi Hatası Çözümü

Adobe flash player engellendi hatası genellikle player eklentisinin sürümünün eski olmasından kaynaklanır. Zaten hata verdiği zaman size bunu belirtir. Genellikle hata mesajı “Adobe Flash Player eklenti eski olduğu için engellendi” şeklindedir.  Aynı zamanda size etkinleştirme ve sayfayı yeniden yükleme seçenekleri sunar.

Adobe flash player engellendi hatası karşınıza bir çok sebepten dolayı çıkıyor olabilir. Fakat bu hata genellikle eklentinin güncel olmaması, tarayıcının güncel olması ve eski sürüm eklentilere güvenlik sebepli olarak izin vermemesinden kaynaklanır. Kısacası flash player eklentinizin eski olması bu hatayı almanıza sebep olur. Player’ı güncelleyerek bu hatanın önüne geçebilirsiniz.

Adobe Flash Player Engellenmesi Nasıl Kaldırılır

Adobe flash player engellendi hatasını aldığınız zaman bu engellemeyi kaldırmak için bazı yöntemleri uygulayabilirsiniz. Bu adımları uygulayabilmek için de tarayıcı ayarlarınızı açmanız gerekiyor. Aşağıda vermiş olduğumuz Chrome ayarlarını takip ederek Adobe Flash Player engelleme kaldırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Maddeler halinde açıklayalım;

 • Bilgisayarınızdan Google Chrome web tarayıcısını açın.
 • Tarayıcının sağ üst bölümünde üç nokta üst üste gelecek şekilde gözüken butona tıklayın.
 • Açılan seçeneklerden ayarlara tıklayın.
 • Karşımıza çıkan sayfada “Gelişmiş Seçenekler”i seçin. Bu seçenek genelde sayfanın en alt kısmında bulunur.
 • Güvenlik ve Gizlilik seçeneklerinin en alt kısmında bulunan “İçerik Ayarları” bölümüne gelin.
 • Bu alandaki Flash butonuna tıklayın.
 • Açılan alanda “Sitelerin Flash Çalıştırmasına İzin Verme” düğmesini seçili hale getirin. Bu düğme genellikle sayfanın sağ üst bölgesinde bulunur. Bu düğmeye tıkladığınız zaman düğme mavi renge dönüşür.
 • Bu işlemlerden sonra Adobe Flash Player tarayıcınızda aktif hale gelecektir.
Bilgisayar
Önerilen Yazı
Android Durduruldu Hatası Çözümü | İnstagram, Facebook, Youtube

Adobe Flash Player Etkinleştirme

Adobe flash player engellendi hatası chrome tarayıcısında karşımıza çıkan en büyük problemlerdendir. Bir çok farklı sebebi bulunan bu sorunun birçok da çözüm yöntemi bulunmaktadır. Bu yöntemlerden bir diğeri de aşağıdaki adımları izlemenizdir;

Öneri:  Opera VPN Açma İşlemi Çok Basit **2021 Opera VPN İndir

Maddeleri tek tek uygulayın;

 • Chrome tarayıcısını kapatıp açın.
 • Chrome tarayıcısının url(link -adres çubuğu) yazılan bölümüne “Chrome://components/” tırnak işaretlerinin içinde yazan yazıyı yazıp enter tuşuna basın.
 • Burada karşınıza güncelleştirme menüsü çıkacak.
 • Pepper_flash yazan kısımda bulunan “Güncellemeleri denetle” yazına tıklayıp güncellemelerin denetlenmesini bekleyin.
 • Bu işlem tamamlandıktan sonra adobe flash player engellendi hatası hala devam ediyor mu diye kontrol edin. Hatanın devamı halinde güncellemenin düzgün olmadığını anlayabilirsiniz.

Adobe flash player engellendi hatası çözümü için kullanabileceğiniz bir diğer yöntemde Chrome yazılım temizleme aracıdır. Bu araç ile Chrome tarayıcısını bilgisayarınızdan temiz bir şekilde kaldırıp yeniden kurulum yapabilirsiniz. Klasik kapat aç Türk tamir yöntemi ile bu problemin önüne geçmeniz mümkün.

Adobe Flash Player Güncelleme

Adobe flash player engelleme hatasında bütün tarayıcı ayarlarını yaptıktan sonra manuel olarak da playerı güncelleyin. Flash playerı güncellemek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Adobe Flash Player Güncelleme İçin Tıklayın.

Umarım bu yazımız sizler için faydalı olmuştur. Aklınıza takılan, çözemediğiniz bir nokta olursa bu başlık altından yorum yapabilirsiniz.

 

 

Reaksiyon Butonları

Yorum Yap