Adobe Flash Player Engellendi Hatası Kesin Çözüm 2021

Adobe flash player engellendi hatası bazı zamanlarda karşımıza çıkar. Adobe flash player engelledi yazısını gördüğünüzde bu yazıyı okuyabilirsiniz. Çünkü bu yazıda sizlere adobe flash player engellendi hatası çözümü sunduk. Yazının devamını okuyarak çözebilirsiniz.

adobe flash player engellendi
adobe flash player engellendi

Adobe Flash Player Engellendi Hatası

Adobe flash player engellendi hatası genellikle player eklentisinin sürümünün eski olmasından kaynaklanır. Zaten hata verdiği zaman size bunu belirtir. Genellikle hata mesajı “Adobe Flash Player eklenti eski olduğu için engellendi” şeklindedir.  Aynı zamanda size etkinleştirme ve sayfayı yeniden yükleme seçenekleri sunar.

Adobe Flash Player Engellendi Hatası Çözümü

Adobe flash player engellendi hatası çözümü bir çok farklı şekilde çözülebilir. Bu hata bir çok farklı sebepten dolayı çıkıyor olabilir. Fakat bu hata genellikle eklentinin güncel olmaması, tarayıcının güncel olması ve eski sürüm eklentilere güvenlik sebepli olarak izin vermemesinden kaynaklanır. Kısacası flash player eklentinizin eski olması bu hatayı almanıza sebep olur. Player’ı güncelleyerek bu hatanın önüne geçebilirsiniz.

Adobe Flash Player Engellenmesi Nasıl Kaldırılır

Adobe flash player engellendi hatasını aldığınız zaman bu engellemeyi kaldırmak için bazı yöntemleri uygulayabilirsiniz. Bu adımları uygulayabilmek için de tarayıcı ayarlarınızı açmanız gerekiyor. Aşağıda vermiş olduğumuz Chrome ayarlarını takip ederek Adobe Flash Player engelleme kaldırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Maddeler halinde açıklayalım;

 • Bilgisayarınızdan Google Chrome web tarayıcısını açın.
 • Tarayıcının sağ üst bölümünde üç nokta üst üste gelecek şekilde gözüken butona tıklayın.
 • Açılan seçeneklerden ayarlara tıklayın.
 • Karşımıza çıkan sayfada “Gelişmiş Seçenekler”i seçin. Bu seçenek genelde sayfanın en alt kısmında bulunur.
 • Güvenlik ve Gizlilik seçeneklerinin en alt kısmında bulunan “İçerik Ayarları” bölümüne gelin.
 • Bu alandaki Flash butonuna tıklayın.
 • Açılan alanda “Sitelerin Flash Çalıştırmasına İzin Verme” düğmesini seçili hale getirin. Bu düğme genellikle sayfanın sağ üst bölgesinde bulunur. Bu düğmeye tıkladığınız zaman düğme mavi renge dönüşür.
 • Bu işlemlerden sonra Adobe Flash Player tarayıcınızda aktif hale gelecektir.

 

Adobe Flash Player Etkinleştirme

Adobe flash player engellendi hatası chrome tarayıcısında karşımıza çıkan en büyük problemlerdendir. Bir çok farklı sebebi bulunan bu sorunun birçok da çözüm yöntemi bulunmaktadır. Bu yöntemlerden bir diğeri de aşağıdaki adımları izlemenizdir;

Maddeleri tek tek uygulayın;

 • Chrome tarayıcısını kapatıp açın.
 • Chrome tarayıcısının url(link -adres çubuğu) yazılan bölümüne “Chrome://components/” tırnak işaretlerinin içinde yazan yazıyı yazıp enter tuşuna basın.
 • Burada karşınıza güncelleştirme menüsü çıkacak.
 • Pepper_flash yazan kısımda bulunan “Güncellemeleri denetle” yazına tıklayıp güncellemelerin denetlenmesini bekleyin.
 • Bu işlem tamamlandıktan sonra adobe flash player engellendi hatası hala devam ediyor mu diye kontrol edin. Hatanın devamı halinde güncellemenin düzgün olmadığını anlayabilirsiniz.

Adobe flash player engellendi hatası çözümü için kullanabileceğiniz bir diğer yöntemde Chrome yazılım temizleme aracıdır. Bu araç ile Chrome tarayıcısını bilgisayarınızdan temiz bir şekilde kaldırıp yeniden kurulum yapabilirsiniz. Klasik kapat aç Türk tamir yöntemi ile bu problemin önüne geçmeniz mümkün. Aynı zamanda bir diğer problemlerden olan cache hatası ile ilgili olarak yazdığımız err_cache_miss hatası adlı konumuzu problemle karşılaşırsanız okuyabilirsiniz. Aşağıdaki videoyu izleyerek adobe flash player etkinleştirme işlemini de yapabilirsiniz;

Adobe Flash Player Güncelleme

Adobe flash player engelleme hatasında bütün tarayıcı ayarlarını yaptıktan sonra manuel olarak da playerı güncelleyin. Flash playerı güncellemek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Adobe Flash Player Güncelleme İçin Tıklayın.

Umarım bu yazımız sizler için faydalı olmuştur. Aklınıza takılan, çözemediğiniz bir nokta olursa bu başlık altından yorum yapabilirsiniz.

 

FAQ

Bu hata güncellemeler yönetici tarafından devre dışı bırakıldı hatasıdır.

Google Chrome ayarları içerisinden adobe flash player kullanımına izin vermeniz gerekiyor.

Chrome tarayıcısını kapatıp açın. Chrome tarayıcısının url(link -adres çubuğu) yazılan bölümüne “Chrome://components/” tırnak işaretlerinin içinde yazan yazıyı yazıp enter tuşuna basın. Burada karşınıza güncelleştirme menüsü çıkacak. Pepper_flash yazan kısımda bulunan “Güncellemeleri denetle” yazına tıklayıp güncellemelerin denetlenmesini bekleyin. Bu işlem tamamlandıktan sonra adobe flash player engellendi hatası hala devam ediyor mu diye kontrol edin. Hatanın devamı halinde güncellemenin düzgün olmadığını anlayabilirsiniz.

Adobe'nin resmi web sitesinden en güncel sürüm indirilebilir.

Güncel tarayıcıların bir çoğu adobe'yi engelleyerek HTML 5 kodlama mimarisine geçiş yapmıştır.

“Adobe Flash Player Engellendi Hatası Kesin Çözüm 2021” üzerine 27 yorum

 1. Adobe flash hatası hakkında gerçekten yararlı bir bilgi olmuş evet artık flash kaldırdığından dolayı bir çok sitede hata oluştu bazı siteler hala Adobe kullanıyor aslında hata sitelerin güncellemeleri yararlı bir video olmuş

  Cevapla
 2. Adobe flash playerle ilgili çok güzel bir yazı olmuş bilgilenmiş olduk Nasıl adobe flash playeri çalıştırmak lazım onuda öğrenmiş olduk

  Cevapla
 3. Androide alistigimizdan bu yana bu sorunu unutmustum.gecen pc basinda yone karsilastim.Yaziniz yardimci olacak tesekkurler

  Cevapla
 4. Adobe flash player engellendi hatasının çözümü gercekten ise yariyor. 2 gündür bu hatanin cözümünü ariyordum. Cok tesekkurler..

  Cevapla
 5. Gerçekten verdiğiniz yararlı bilgiler için çok teşekkür ederim elinize emeğinize sağlık başarılarınız devamini dilerim

  Cevapla
 6. Günlerdir pcde Adobe flash player engellendi yazısı görüyorum denemediğim yol kalmadı en son artık sizin yazınızı gördüm ve sorunumu hallettim teşekkür ederim 😊

  Cevapla
 7. Çok bilgilendirici bir yazı olmuş. Çok işime yaradı gerçekten kurtarıcım oldunuz. Teşekkür ederim

  Cevapla

Yorum yapın