Api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll Hatası

Api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll hatası, Api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll hatası çözümü gibi sorular bazı programların yüklenmesi sırasında kullanıcıların bu hatayı almasından dolayı sıklıkla aratılmaya başlandı. Bu hatanın alınmasının ardında pek çok sebep yatıyor ve kullanıcılar Api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll hatası nedir merak ediyorlar. Bu makalemizde sizlere Api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll hatası çözümü, Api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll kesin çözüm yolları neler bunlardan bahsedeceğiz.

Api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll Hatası Kesin Çözüm

Api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll hatası
Api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll hatası

 

Api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll hatası çözümü için önerdiğimiz yollara başvurmadan önce dikkat etmeniz gereken bazı unsurlar var. Öncelikle bilgisayarınızda bulunan dosyaları yedeklemenizi öneriyoruz. Bunun yanında indirmeniz gereken bazı dosyaların hata vermemesi için windows sürümünüzün 32 bit mi yoksa 64 bit mi olduğunu bilmelisiniz. Eğer bilmiyorsanız Bu Bilgisayar’a sağ tıklayıp Özellikler diyerek işletim sisteminizin kaç bit olduğunu öğrenebilirsiniz.

Api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll Hatası Çözümü Nedir

İlk olarak bilgisayarınıza herhangi bir virüs bulaşmış mı öğrenmek için güvendiğiniz bir antivirüs programı ile bilgisayarınıza geniş çaplı bir virüs taraması yapmanız gerekiyor. Çünkü bazı virüs türlerinin, bilgisayarınızda, kayıt defterindeki DLL dosyalarına zarar vermesi hatta silmesi bile söz konusu olabiliyor. Bu yüzden göstereceğimiz diğer Api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll dinamik bağlantı kitaplığında bulunamadı hatası çözümlerine başvurmadan önce mutlaka bilgisayarınıza virüs taraması yapın. Daha sonra göstereceğimiz diğer yolları deneyebilirsiniz.

Virüs taraması yaptıktan sonra çözüme kavuşmak adına uygulayabileceğiniz en basit yöntem Windows güncellemesi yapmaktır. Çünkü bu güncellemelerle, Windows işletim sisteminde gerekli olan dosyaların bütünlüğü doğrulanır ve sürekli olarak güncellenir. Windows güncellemesi yapmak için arama kısmından Windows Update ayarlarına girdikten sonra Güncelleştirmeleri Denetle butonuna tıklamanız yeterlidir.

Api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll İndir

Windowsu güncellemekte işe yaramadıysa geriye tek bir çözüm kalıyor, o da Api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll eksik dosyasını manuel olarak indirmek. Api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll download işlemi için windows sürümünüzün 32 bit mi yoksa 64 bit mi olduğunu öğrendikten sonra aşağıda vermiş olduğumuz linklerden sürümünüze uygun olan DLL dosyasını indirin ve daha sonra kurun.

Api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll 32 bit

Api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll 64 bit

Api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll Dosyası Kurma

İndirdiğiniz Api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll dosyasını doğru yere atmanız problemin çözülmesi konusunda önemli bir yer ediniyor. Öncelikle indirdiğiniz RAR dosyasını bir klasöre çıkartın daha sonra, eğer işletim sisteminiz 32 bit ise indirdiğiniz  Api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll 32 bit dosyasını Bilgisayar> Yerel Disk (C)> Windows> System32 klasörüne atmanız yeterlidir.

İşletim sisteminiz 64 bit ise indirdiğiniz Api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll 64 bit dosyasını Bilgisayar> Yerel Disk (C)> Windows> SysWOW64 klasörüne atmanız gerekiyor.

Bilgisayarınızda yaşadığınız Api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll hatası kesin çözüm yolları bu şekilde. Bu sorunu yaşamanız, bilgisayarınızdaki kayıt defterlerinde Api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll dosyasının eksik olmasından kaynaklanıyor. Gösterdiğimiz yollar Api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll hatası çözüm yollarıdır. Adımları dikkatli bir şekilde uygulayarak sorununuzu çözüme kavuşturabilirsiniz. Aklınıza takılan herhangi bir kısım olursa bize yorumlar kısmından iletebilirsiniz.

 

FAQ

Bilgisayarınıza virüs taraması yaparak, windowsu güncelleyerek veya API-MS-Win-CRT-Runtime-l1-1-0 dll dosyasını manuel olarak indirerek sorunu çözebilirsiniz.

Bilgisayar kullanıcılarının bazı uygulamaları çalıştırırken karşılaştığı bir windows kayıt defteri hatası.

64 bit işletim sistemine sahip bilgisayarlarda SysWOW64 klasörüne, 32 bit işletim sistemine sahip bilgisayarlarda ise System32'ye atılır.

“Api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll Hatası” üzerine bir yorum

Yorum yapın