Cep Telefonu ile Kıble Yönü Bulma *2022 Programsız Uydudan Kıbleyi Bul

Yazı İçi Başlıklar

Cep telefonu ile kıble yönü bulma oldukça basit bir şekilde gerçekleştirilebilir. Aynı zamanda programsız uydudan kıbleyi bul gibi çözümlere de başvurulabilir. Kıble bulma günümüz için oldukça kolay bir işlemdir. Bu yazımızda sizlere kıble yönü bulma için farklı yöntemlerden bahsedeceğiz. Böylelikle sizlerde dilediğiniz zaman kıble bulma işlemini rahatlıkla gerçekleştirebileceksiniz.

Cep Telefonu ile Kıble Yönü Bulma Pusulası

Cep telefonu ile kıble yönü bulma yöntemlerinin en başında kıble yönü bulma pusulası geliyor. Aşağıya resmini bıraktığımız uygulamayı telefonunuza indirerek çok rahat bir şekilde kıble yönü bulma işleminizi yapabilirsiniz. Aynı zamanda bununla kalmayarak namaz vakitlerinde bildirim, Kuran-ı Kerim Okuyucu ve zikirmatik gibi farklı özelliklerini kullanabilirsiniz. Uygulama tamamen ücretsiz bir şekilde sunulduğu için direkt olarak indirip kullanabilirsiniz.

kıble yönü bulma pusulası
kıble yönü bulma pusulası

Pusula ile Kıble Bulma

Pusula ile kıble bulma yöntemi kıble yönü bulma yöntemleri arasında en çok tercih edilen yöntemlerden bir tanesidir. Pusula konusunda uzman değilseniz bu yöntem sizler için zorlu olabilir. Pusuladan kıble bulma işlemini gerçekleştirebilmek için pusula göstergesinin, pusula yuvasında bulunana “Kuzey(N)” ile çakışmasını sağlayın. Sonrasında ise saat yönünde olacak şekilde bulunduğun şehre ait olan pusula derecesini pusula göstergesinde bulun. Bulduğunuz bu açı kıble yönüdür.

Programsız Uydudan Kıbleyi Bul

Programsız uydudan kıbleyi bul yöntemi de en çok tercih edilenlerden bir tanesidir. Bu işlem için belli başlı internet sitelerini kullanabilirsiniz. Özellikle Google da kıble bulma işlemini sizler için kolaylaştıran birçok site bulunmaktadır. Dilerseniz kıbleyi bul yazarak bu siteleri inceleyebilirsiniz. Cep telefonu ile kıble yönü bulma işleminin aksine herhangi bir uygulama olmadan kıble bulma işlemini bu siteler sayesinde gerçekleştirebilirsiniz. İlgili siteler konumunuzu algılayarak otomatik olarak kıble yönünü sizlere belirtecektir.

Cep telefonu ile kıble yönü bulma işlemi dediğimi gibi oldukça kolay gerçekten. Bunun için sizlere bir uygulama önerisinde bulunduk. Ancak bizim önerdiğimiz haricinde cep telefonu ile kıble yönü bulma işlemini yapan yüzlerce uygulama daha bulunmakta. Bu uygulamaları tek tek telefona indirerek en beğendiğiniz kıble bulma uygulamasını kullanabilirsiniz. Uygulamaların bir çoğu kıble bulma pusulası mantığı ile çalıştığı için gayet güvenilir görünüyor. Bu noktada içiniz rahat bir şekilde uygulamaları kullanabilirsiniz. Aynı zamanda programsız uydudan kıbleyi bulma işlemi içinde internette sizlere hizmet veren siteler aynı sistemi kullanmakta. Kısacası dünya üzerinde kıble bulma işlemi genel olarak aynı mantıkla gerçekleşiyor. En doğru yöntem bu olduğu için gönül rahatlığıyla uygulamaları veya siteleri kullanabilirsiniz. Kabeyi izlemek için tıklayabilirsiniz.

FAQ

Kıble yönü bulma işlemi için telefonunuzu veya bilgisayarınızı kullanabilirsiniz. Bunun için telefonda uygulamalar veya bilgisayarında web sitelerinizi ziyaret etmeniz yeterlidir.

Güneşin doğduğu yön Doğu yönüdür. Bu durumda tam karşısı batı olur. Arkamız Doğu yönüne dönük olduğunda yüzümüz Batı yönüne bakar. Sağ kolumuz Kuzey yönü sol kolumuz ise Güney yönü yani kıbleyi gösterir.

Yorum yapın