En İyi Link(Url) Kısaltma Siteleri Google Alternatifleri

Link kısaltma siteleri web site sahipleri tarafından çok kullanılır. Google link kısaltma bu konuda en popüler araçtır. Link kısaltma ile ilgili bu başlığımızda sizlere en iyi link kısaltma siteleri ile birlikte bu sitelerin ne işe yaradığını, nasıl para kazanma işlemi yapabileceğiniz gibi birçok noktaya da değineceğiz. Şimdiden iyi okumalar…

[geo_headline_2 tag=”h2″ color=”#ff0000″]En İyi Link Kısaltma Siteleri[/geo_headline_2]

Link kısaltma siteleri bizlere pek çok imkan sunuyor. Paylaşmış olduğumuz linke tıklayan kişileri görme, siteye kaç kişinin girdiğini görme ve birçok diğer datayı önümüze seriyor. Aynı zamanda url kısaltma siteleri ekstra bir gelir kaynağıdır. Link kısaltma sistemlerinin sahipleri tıklama başına site sahiplerine para veriyorlar. Bu yüzden insanlar link kısaltma sitelerine oldukça ilgi gösteriyor. Gelin hep birlikte link kısaltma sitelerini tek tek inceleyelim.

bitly ne işe yarar
bitly ne işe yarar

[geo_headline tag=”h3″ style=”colored” type=”round” number=”1″]Bit.ly[/geo_headline]

Bit.ly uzun yıllardır birçoğumuzun duyduğu, bu sektörde uzun yıllardır hizmet veren link kısaltma sitelerinden bir tanesidir. Bit.ly sisteminin en iyi yaptığı şey url izlemesi ve popüler tıklamaları detaylandırabilmesidir. Bu tarz araçlara ihtiyacı olan kişiler bu servislerin içerisinden en çok bit.ly’yi tercih ediyorlar. Sizlerde link takibi yapmak istiyorsanız buraya tıklayıp bit.ly servisine gidebilirsiniz.

[geo_headline_2 tag=”h4″ color=”#00ff11″]Bit.ly Ne İşe Yarar[/geo_headline_2]

Bit.ly 60-70 karakterlik bir link 10-15 karaktere kadar düşürebiliyor. Link üzerindeki bütün istatistikleri görmenizi sağlıyor. Bit.ly’deki bu sistem sadece web siteleri için de geçerli değildir. Bu kısalta linklerini sosyal medya hesaplarından paylaşıp oradaki tıklamaların istatistiklerini de inceleyebilirsiniz. Ayrıca bu sistem sadece browser üzerinden değil mobil uygulamalar üzerinden de kullanılabiliyor.

[geo_headline_2 tag=”h4″ color=”#00ff04″]Bit.ly ile Nasıl Link Kısaltılır?[/geo_headline_2]

Bitly ile link kısaltmak için üye olmanıza gerek yok. Ancak üyelik alırsanız kısalttığınız linklerin istatistiklerini takip edebilirsiniz. Bu yüzden üye olarak link kısaltmak çok daha mantıklı bir tercihtir.

 • Kısaltmak istediğiniz linki seçin.
 • ly sitesine girin ve sağ üst bölümde bulunan alana kısaltmak istediğiniz linki yapıştırıp SHORTEN yazan butona basın.
polr ne işe yarar
polr ne işe yarar

[geo_headline tag=”h3″ style=”bordered” type=”round” number=”2″]Polr[/geo_headline]

2017 senesinden beri aktif olarak kullanılan bu sistem ile kendine ait url kısaltma sistemi oluşturabilirsiniz. Bu kısaltma sistemi sayesinde çalışmalarınızın istatistiklerini de takip edebiliyorsunuz.

Eğer sizlerde kod yazabilen bir programcı iseniz kendinize uygun bir biçimde url kısaltma sisteminizi bu uygulama üzerinden kurabilir ve bütün tıklamaları takip edebilirsiniz. Bu sistemi kullanmak isteyenler buraya tıklayabilir.

tinyurl ile link kısaltma
tinyurl ile link kısaltma

[geo_headline tag=”h3″ style=”colored” type=”round” number=”3″]TinyURL[/geo_headline]

TinyURL üyelik istemeyen, anonim bir şekilde çalışan oldukça kolay bir link kısaltma sitesidir.  Dönemin en eskilerinden biri olan TinyURL 2002 yılından bu yana aktif olarak bizlere hizmet vermektedir. Kısaltmak istediğiniz linkleri bu servis ile birkaç saniyede kısaltabilirsiniz. Sistemi kullanmak için buraya tıklayabilirsiniz.

[geo_headline_2 tag=”h4″ color=”#00ff11″]TinyURL Ne İşe Yarar[/geo_headline_2]

TinyURL oldukça basit bir ara yüze sahip link kısaltma sitelerinden biridir. Diğer web siteleri gibi istatistik görmenizi sağlayan özellikleri yok. Direkt olarak link kısaltmak için çalışan bir servistir. Link takibi yapmak istiyorsanız diğer sistemleri kullanmanız daha mantıklıdır.

[geo_headline_2 tag=”h4″ color=”#00fc43″]TinyURL ile Nasıl Link Kısaltılır?[/geo_headline_2]

Öncelikle belirtmek gerek ki bu sistemde kesinlikle üyeliğe ihtiyaç yok. Direkt anonim olarak url kısaltma işlemini gerçekleştirebiliyoruz. Adımlar;

 • Tinyurl.com adresine girin.
 • Kısaltmak istediğiniz url’yi “Enter a long URL to make tiny” yazısının altındaki kutucuğa yapıştırın.
 • Make TinyURL butonuna basın ve kısa linkinizi alıp, kullanın.
yourls
yourls

[geo_headline tag=”h3″ style=”bordered” type=”round” number=”4″]Yourls[/geo_headline]

Yourls kendi kendinize site barındırma anlamında bir numaradır. Özel bir url arıyorsanız, bu sistem sizin için çok iyi bir alternatiftir. Sistem tamamen ücretsiz ve açık kaynaklıdır. Sisteme gitmek için buraya tıklayın.

[geo_headline_2 tag=”h4″ color=”#1aff00″]Yourls Özellikleri[/geo_headline_2]

 • Özel veya Genel bağlantılar oluşturmanıza izin verir.
 • Sıralı veya özel URL’ler oluşturulabilir.
 • Bağlantıları çok basit bir şekilde kısaltmanıza olanak sağlar.
 • Kısaltılan URL’lerin istatistiklerini takip etmenize olanak sağlar.
 • Açık kaynak kodludur.
 • Ücretsizdir.
ow.ly link kısaltma
ow.ly link kısaltma

[geo_headline tag=”h3″ style=”colored” type=”round” number=”5″]Ow.ly[/geo_headline]

Ow.ly link kısaltma siteleri içerisinde bulunan alternatiflerden bir diğeridir. Yine bu sistem üzerinden de kısaltmış olduğunuz linkleri detaylı bir şekilde izleyip inceleyebiliyorsunuz. Bu sistemi kullanmak için tek yapmanız gereken ücretsiz bir hesap oluşturmak. Sistemi kullanmak için buraya tıklayabilirsiniz.

[geo_headline_2 tag=”h4″ color=”#04ff00″]Ow.ly Ne İşe Yarar?[/geo_headline_2]

Ow.ly ücretsiz link kısaltma sitelerinden bir tanesidir. Bu sistemi kullanabilmek için yapmanız gereken tek şey üye olmaktır. Üyelik sonrası kısaltmış olduğunuz bütün URL’leri detaylı bir şekilde takip edebilirsiniz. Ayrıca bu sistem ile sadece web siteleri için değil sosya medya için de istatistik takibi yapılabilmektedir.

bl.ink link kısaltma
bl.ink link kısaltma

[geo_headline tag=”h3″ style=”bordered” type=”round” number=”6″]Bl.ink[/geo_headline]

Bl.ink link kısaltma sistemlerinin içerisinde en donanımlı sistemlerdendir diyebiliriz. Bu sistemi kullanabilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye olduktan sonra giriş yaparak diğer özelliklere erişebilmek mümkündür. Sistemi kullanmak için buraya tıklayın lütfen…

[geo_headline_2 tag=”h4″ color=”#04f200″]Bl.ink Ne İşe Yarar?[/geo_headline_2]

Bl.ink sistemi ile kontrol edebileceğiniz birçok detaya erişirsiniz. Analitik olarak da her sonucu takip edebilirsiniz. Sistem ücretli ve ücretsiz olarak kullanılan seçeneklere sahip.. Ücretsiz versiyonu kullanan kullanıcılar yalnızca 1000 link kısaltma işlemi gerçekleştirebiliyor. Ay içerisinde çok fazla url kısaltma işlemi yapıyorsanız ücretli hesabı kullanmanız sizler için daha mantıklı bir tercih olacaktır.

t2m link kısaltma
t2m link kısaltma

[geo_headline tag=”h3″ style=”colored” type=”round” number=”7″]T2m[/geo_headline]

T2m.io bizlere hem link kısaltma hem de qr kodları ile yardımcı olan bir web sitesidir. Yine donanımlı sitelerden bir tanesi olan bu sistem çok fazla kişi tarafından tercih ediliyor. Özellikle istatistiki anlamda çok fazla detayı önümüze serebiliyor. Bu sistemi kullanmak için buraya tıklayabilirsiniz.

[geo_headline_2 tag=”h4″ color=”#40ff00″]T2M Ne İşe Yarar?[/geo_headline_2]

T2m ile linklerinizi kısaltabilirsiniz. Fakat öncelikle ücretli bir şekilde üyelik almanız gerekmektedir. En düşük ücret 5 dolarken aylık ve yıllık ödeme yapılan türlerde bulunmaktadır. Sizde bu sistemi kullanmak istiyorsanız paralı modellerden bir tanesi seçmeli ve satın almalısınız.

bit.do link kısaltma
bit.do link kısaltma

[geo_headline tag=”h3″ style=”bordered” type=”round” number=”8″]Bit.do[/geo_headline]

Bit.do ücretsiz olarak link kısaltma işlemi yapmamızı sağlayan web sitelerinden bir diğer alternatiftir. Bu sistem ile çok basit bir şekilde linklerimi kısaltabiliriz. Bu sistemi kullanmak isteyen kullanıcılar buraya tıklayabilirler.

[geo_headline_2 tag=”h4″ color=”#00ff0d”]Bit.do Ne İşe Yarar?[/geo_headline_2]

Bit.do ile link kısaltma işlemi yaparken web sitesine giriş yapmanız yeterlidir. Hızlıca linklerinizi kısaltabilirsiniz. Kısalttığınız linkle özel kelimeler de verebilirsiniz.

[geo_headline_2 tag=”h4″ color=”#3cff00″]Bit.do ile Link Nasıl Kısaltılır?[/geo_headline_2]

 • do sitesine giriş yapın.
 • link to shorten” yazısının altında bulunan kutuya kısaltmak istediğiniz linki girin.
 • İsteğe bağlı olarak bir alttaki kutuya özel kısaltma kelimenizi girin.
 • SHORTEN” yazan butona tıklayın ve kısa linkinizi alın.
tiny.cc ile link kısaltma
tiny.cc ile link kısaltma

[geo_headline tag=”h3″ style=”colored” type=”round” number=”9″]Tiny.cc[/geo_headline]

Bu sistemde yine birçok sistem gibi ücretsiz kullanılan link kısaltma sistemlerinden bir tanesidir. Oldukça sağlıklı ve güvenilir bir sitedir. Linklerinizi yeniden oluşturup, analiz etmenizi sağlıyor. Link kısaltma servislerini ücretsiz kullanabiliyorsunuz. Sisteme gitmek için buraya tıklayın.

[geo_headline_2 tag=”h4″ color=”#1aff00″]Tiny.cc Ne İşe Yarar[/geo_headline_2]

Tiny.cc linklerinizi kısaltmanıza ve kısalttığınız linkleri analiz etmenize yarayan bir sistemdir. Link kısaltma işlemi ücretsiz ve hesapsız bir şekilde halledilebilirken, analiz yapmak istediğiniz de üye olmanız gerekiyor. Üye olduğunuz zaman bütün servisleri ücretsiz bir şekilde kullanabiliyorsunuz.

adfly ile para kazanma
adfly ile para kazanma

[geo_headline tag=”h3″ style=”bordered” type=”round” number=”10″]Adf.ly[/geo_headline]

Adf.ly piyasada en çok adı bilinen URL kısaltma sistemlerinden bir tanesidir. Genellikle profesyonel kişilerin kullandığını bir servisiz. Kampanyaları, linkleri çok özellikli yapısı ile kontrol etmenize olana sağlar. Aynı zamanda insanlar için ekstra bir gelir kapısıdır. Sistemi kullanmak için buraya tıklayın.

[geo_headline_2 tag=”h4″ color=”#04ff00″]Adf.ly Ne İşe Yarar[/geo_headline_2]

Adf.ly diğer sistemler gibi ücretsiz olarak link kısaltma işlemi yapabileceğiniz servislerden bir tanesidir. Bu sistem piyasaya hakim olan, en çok kullanılan sistemlerin başında gelmektedir. Aynı zamanda bu sistem üzerinden para bile kazanılabilmektedir. Para kazanma yöntemi de oldukça basittir.

[geo_headline_2 tag=”h4″ color=”#26ff00″]Adf.ly ile Link Kısaltma Nasıl Yapılır?[/geo_headline_2]

Adf.ly ile link kısaltma işlemini gerçekleştirmek için herhangi bir üyeliğe ihtiyacınız yok. Aşağıda paylaşmış olduğumuz adımları uygulayarak sizlerde linklerinizi kısaltabilirsiniz;

 • ly adresine giriş yapın.
 • Logonun hemen yanında bulunan içinde “http://” yazan kutuya kısaltmak istediğiniz linki girin.
 • Shrink” adlı butona basın ve linkinizi kısaltın.

[geo_headline_2 tag=”h2″ color=”#ff0000″]Link Kısaltarak Para Kazanmak Mümkün Mü?[/geo_headline_2]

Kısa olarak cevap vermek gerekirse link kısaltarak para kazanma mümkündür diyebiliriz. Bu sistemlere her gün bir yenisi daha katılıyor ve her biri de kullanıcılarına para kazandırmaya devam ediyor.  İçlerinde en güvenli olan ve sabit ödeme yapan sistemler “adf.ly, shorte.st,ouo.io, pubiza.com, tr.link” siteleridir. Aynı zamanda internetten sermayesiz para kazanma ile kazanabileceğiniz farklı yöntemlerde var. Bu konuyla ilgiliyseniz Sermayesiz para kazanma yolları adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

[geo_headline_2 tag=”h2″ color=”#ff0000″]Link Kısaltarak Nasıl Para Kazanabilirim?[/geo_headline_2]

Link kısaltarak para kazanmanız için kısaltmış olduğunuz linklerin çok fazla tıklanıyor olması lazım. Bu linkleri tıklanabilir hale getirmek, reklam yapmak ise sizin elinizde. Çok popüler bir web siteniz varsa, popüler bir sosyal medya hesabınız varsa, çok üyeli telegram kanalınız varsa ya da elinizde güzel bir kitle varsa linkleri paylaşarak para kazanabilirsiniz.

[geo_headline_2 tag=”h3″ color=”#ff0000″]Link Kısaltarak Ne Kadar Para Kazanabilirim?[/geo_headline_2]

Buna net bir cevap vermek yanlıştır. Çünkü kazanç oranları kullandığınız link kısaltma servisine, kaç kişinin tıkladığına, kişinin nereden tıkladığına bağlı olarak değişebilmektedir. Ama şunu bilmekte fayda var: bu işleri yaparak aylık 10-15 bin lira kazananda var, 150-200 lira kazananda var, hiç kazanamayanda var. Önemli olan uygun içerik bulmak ve kısalttığınız linklere insanların tıklamasıdır.

[geo_headline_2 tag=”h4″ color=”#ff0000″]Link Kısaltırken Dikkat Etmeniz Gereken Hususlar[/geo_headline_2]

Aşağıda sizlere madde madde anlatmış olduğumuz şeylere dikkat ederseniz çok daha hızlı bir şekilde linklerinizin tıklanmasını sağlayabilir ve daha iyi gelirler elde edebilirsiniz. Maddeler;

 1. Merak: Linklerinizin açıklamasını dikkat seçici şeylerden oluşturun. İnsanlar merak ettiği şeylere daha fazla ilgi gösterir.
 2. Trend: Gündeme uygun içerikler oluşturun. Bu içerikler insanlar tarafından daha fazla ilgi görecektir.
 3. Güven: Kısalttığınız linkleri güvenilir linkler ile bir kez daha kısaltın ve insanlara linkleri daha güvenilir gösterin.
 4. Araştırma: İnternette insanların bulamadığı yada zor bulduğu içerikleri ilk siz bulun ve paylaşın.
 5. Düzen: Link düzenlerinizi dikkatli yapın. İnsanların reklamı geçemeyeceği şekilde linkler yapmaktan uzak durun.
 6. Hile: Kesinlikle uzak durun. VPN ile kendi reklamlarınıza tıklamayın. Kesinlikle fark edilir ve içeride olan bakiyenizi de alamazsınız.

Link kısaltma veya benzeri konularla ilgili bir problem olursa, aklınıza takılan bir durum olursa yorumlar kısmından bizden destek isteyebilirsiniz.

FAQ

Çok fazla link kısaltma sitesi bulunuyor ve en iyisini seçmek imkansız. En iyisi sizin işinize en çok yarayandır.

Link.Tl 1000 tıklama başına yaklaşık 5 -15 TL arasında para veriyor.Bu miktar ülkeden ülkeye değişiyor.

Buna net cevap vermek imkansız. Kimisi 5 bin lira kazanırken kimisi 5 lira bile kazanamayabilir.

Adf.ly sitesi bin tıklamaya 0.45 dolar vermektedir.

Url kısaltma işlemi yapabilmek için hazır sistemleri kullanabilirsiniz. Bunun için hazırlanan birçok web sitesi mevcuttur.

 

“En İyi Link(Url) Kısaltma Siteleri Google Alternatifleri” üzerine bir yorum

Yorum yapın