Font Bulma Yöntemleri *2021 En İyi Resimden Font Bulma Siteleri

Yazı İçi Başlıklar

Font Bulma işlemi oldukça kolay bir şekilde gerçekleştirilir. Resimden Font Bulma işlemi yapan birçok site mevcut… font bulma siteleri ile çok rahat bir şekilde aradığınız fontu bulabilir ve bilgisayarınıza indirdikten sonra kullanabilirsiniz.

Resimden Font Bulma

Resimden Font Bulma işlemi geliştirilen sitelerle birlikte oldukça kolay bir hale gelmiştir. Aradığımız fontu font bulma siteleri içerisine upload ettikten sonra çok kolay bir şekilde bulup indirebiliyoruz. Bu yazının en altında sizlere font bulma sitelerini paylaşacağım.

 

Font Bulma Siteleri

Font Bulma Siteleri oldukça fazladır. Birbirine benzeyen bu sitelerin neredeyse hepsiyle aradığınız fontu bulabiliyorsunuz. Font bulma işlemini bu kadar kolay getiren bazı siteleri gelin beraber inceleyelim.

Font Bulma Yöntemleri

Font Bulma Yöntemleri oldukça fazla olmasına rağmen en mantıklısı resim yükleyerek bulmaktır. İnternette, sosyal medya da yada başka bir yerde gördüğümüz bir resmin üzerinde beğendiğimiz bir font olabilir ve bu fontu kullanmak isteyebiliriz. Bu gibi durumda bizlere bedava olarak sunulan font bulma sitelerini kullanabiliriz.

 

Font bulma siteleri aşağıdaki gibidir. Eğer bu sitelerden ulaşamadığınız olursa opera vpn açma işlemini gerçekleştirerek ulaşabilirsiniz.;

 • myfonts.com
 • fontsquirrel.com
 • fontspring.com
 • fonts.com
 • identifont.com

Resimden font bulma işlemini bir adet örnek yapalım;

 1. https://www.fontsquirrel.com/matcherator adresine gidin.
 2. Açılan sayfada soldaki resimde gördüğünüz “Upload İmage” yazan alana tıklayın.
 3. Aradığınız font’un bulunduğu dosyayı yükleyin.
 4. Harfler tam gözükecek şekilde kırpma yapın.
 5. Resim yataysa düz hale getirin.
 6. İşlemleri bitirdikten sonra “Matcherate it!” yazan kısma tıklayın

 

FAQ

Font Bulma islemini yapmak için bir çok farklı secenek vardır. Bunların basında da resimden font bulma islemi gelir.

Resimden Font Bulma işlemini yapmanız icin sizlere sunulmus olan bedava siteleri kullanabilirsiniz. Bedava siteler ve yapılacak islemler sitemizde bulunmaktadır.

Font bulma yontemleri resimden, tek tek arayarak ya da ozel yazılımlarla yapılabilir.

Yorum yapın