Gevey Nedir? Gevey Kart Ne İçin Nasıl Kullanılır?

Yazı İçi Başlıklar

gevey nedir
gevey nedir

Gevey, üzerinde elektronik devreler bulunan, sim kilidi açmaya yarayan basit bir aparattır. Gevey Nedir sorusu özellikle apple cihazlarla birlikte çok sorulmaya başlandı. Bu yazımızda gevey hakkında detaylı bilgiler vermeye çalışacağız.

Gevey yurt dışından ülkemize giren Apple markalı cihazlarda oluşan “sim etkin değil hatası” için oluşturulan çözüm yollarından bir tanesidir. Gevey tekniği bugün Amazon.com başta olmak üzere, birçok sanal Pazar ve yerli Pazar ile dünyanın her noktasında Apple kullanıcılarına hitap etmektedir. Gevey’in en önemli yanı ucuz ve ulaşılabilir olmasıdır.

 

 

Gevey Nasıl Kullanılır?

Gevey telefonların sim kart yuvasına, kullanmakta olduğunuz sim kart ile beraber takılmalıdır. Piyasaya sunulan yeni gevey kartlar asla kurulum gerektirmemektedir. Gevey cihazını taktığınızda otomatik olarak ayarlar kendi kendine gerçekleşmektedir. Tabii burada dikkat etmeniz gereken nokta Gevey kart’ın kullanmış olduğunuz telefon modeliyle uyumlu olmasıdır.

Gevey Çalışma Prensibi

gevey
gevey

Gevey cihazların IMEI kodu yerine IMSI kodu üzerinden çalışır. 64-bit şifreleme yöntemine sahip olan bu kod saklanmış özel bir koddur. Dünya üzerinde bulunan her operatörü birbirine bağlar ve telefonun sim karta tanımlanmasını sağlar. Bu kod ile operatörler telefon ve sim karta aiti bütün bilgilere sahip olabilmektedir. Bu bilgilerin içerisinde kişisel bilgiler yer almamaktadır. Sadece telefon kimliğine ait bütün bilgiler alınır. Cep telefonu üreten firmalar IMSI kodlarına Sim kilidi yöntemini uygulamaktadır. Sim kilidi yapılan cihazlar telefonun tek operatör ile kullanılmasını sağlamaktadır. Bu problemi aşmak için üretilen gevey, telefonu kendi serverlarına bağlar ve sahte bir IMSI numarası üretir.

Gevey Güvenilir Mi?

Gevey güvenilir mi sorusuna kısaca bilemiyoruz diyebiliriz. Bu sistemin hangi bilgileri aldığı, kime verdiği, dağıtıp dağıtmadı konusunda birçok soru var. Bu yüzden bu yöntemde bilgilerin ne kadar güvende olduğu açıkçası meçhul durumdadır.

Gevey avantajları maalesef dezavantajlarına göre daha azdır. Bu yöntem size cihazı kullanılabilir hale getirirken beraberinde birçok dezavantaj getirir bunlar;

  1. Kişisel bilgilerin çalınma olasılığı
  2. Telefonun aktif hale gelmesi için beklenilen süre
  3. Telefon çekmeme sıkıntısı
  4. Zor kurulum
  5. Telefonları güncelleyememe
  6. Server problemleri
  7. Donanımsal zarar

Kısacası gevey her ne kadar kullanılabilir bir yöntem olsa da çokta güvenli bir yöntem değildir. Cihazınızı bu şekilde kullanmaktansa legal yöntemlerle kullanmak uzun vadede sizler için çok daha faydalı olacaktır. Gevey ile ilgili sıkıntı ve problemlerinizi bu başlığın alt kısmında yer alan yorum bölümünden bize iletip destek

FAQ

Gevey İphonelarda karşımıza çıkan Sim kilitli hatasını çözmekmiz için üretilmiş olan sim kart aparatıdır.

Gevey; yurtdışından alınan iPhone cihazların simlock yani akıllı kilidini açan böylece telefonun sinyal almasını sağlayan bir sistemdir.

Gevey oldukça ucuz fiyatlı bir aparattır. Ortalama olarak 100-250 lira arası değişmektedir.

Gevey, üzerinde elektronik devreler olan basit bir aparattır. Sim kilidini kaldırmak yerine bypass ederek, telefonun sim kilidi serverlarını aşmasını sağlar.

Ekrandaki home tuşuna basın. Wifi ayarlarının olduğumu bölüme gelin. Başka bir ağ seç seçeneğini seçin. Açılan ekrana kod girişi yapılacak. Gevey ile sim kartınızı telefona takın. Home tuşuna basın ve ardından acil aramayı açın. Oraya ICCID no girin ve işlemi bitirin.

Yorum yapın