Gizli Numaradan Arayanı Bulma (ÇÖZÜLDÜ!)

Gizli numaradan arayanı bulma, gizli numaradan arayanı bulma, özel numaradan arayanı öğrenmek, özel numaradan arayanı bulma internette en çok aratılan anahtar kelimelerin başında geliyor. Bugün sizlere bu konuda bilgiler vereceğim.

Bazen telefonumuza gizli numaralardan çağrı gelmektedir. Genellikle gizli numaradan arayan kişiler bizleri rahatsız edici şeyler söylerler. Bu numaraları bulmak için savcılığa veya adli kurumlara şikayet edebiliyoruz fakat bu işlem oldukça uzun sürüyor. Buna rağmen bazı özel yöntemlerle daha hızlı bir şekilde gizli numara bulma işlemini yapabilirsiniz.

Yukarıda da bahsettiğim gibi özel numaradan arayanı öğrenme, özel numaradan arayanı nasıl bulurum, özel numaradan arayan kişiyi öğrenme yolları, gizli numaradan arayı öğrenme yolları anahtar kelimelerini açıklayacak ve bilgi vermeye çalışacağım.

[geo-post id=”352″ label=”Önerilen Yazı”]

Gizli Numaradan Arayanları Bulma

Gizli numaradan arayan kişiler çoğu zaman bizleri rahatsız etmeye çalışır ve durum oldukça can sıkıcıdır. (Her ne kadar kimi zaman arkadaşlarımızın komik şakalarına da maruz kalıyor olsak çoğunlukla böyledir) Açmadığımız zaman inada bindirip tekrar tekrar arayan, açtığımızda konuşmaya ses vermeyen vb. bir sürü değişik elemanla karşılaşmamız mümkün. Böyle bir durumda kendi kendimize özel numaradan arayanın kim olduğunu nasıl öğrenebilirim sorusunu soruyoruz. Makalenin devamında vereceğin yöntemler ile sizlerde gizli numaradan arayanın kim olduğunu bulma yollarını öğreneceksiniz ve bu yöntemle sizi yada yakınınızı rahatsız eden kişileri şikayet edebileceksiniz.

Şu bilgiyi vermekte de fayda var. Bu işin en garanti noktası gizli numaraya çağrıları kapatmaktır. Turkcell, Vodafone, Türk Telekom veya diğer operatörler gizli numaradan arayanları kapatmanıza olanak sağlarlar. İnternette bu konu hakkında detayı bilgi bulabilirsiniz.

gizli numaradan arayanları bulma
gizli numaradan arayanları bulma

Gizli Numaradan Arayanı Nasıl Bulurum

Gizli numara nasıl bulunur sorusuna verilecek bir cevap fatura detaylandırma servisidir. Bütün operatörler müşterileri için bilgi amaçlı fatura detaylandırma servisi sunar. Bu servislerde kimleri aradığınız ya da kimlerden arama aldığınız saatine kadar yazar. Aynı zamanda aldığınız, gönderdiğiniz mesajlar veyahut internete bağlanma saatlerinizi bile detaylarıyla görebilmeniz mümkün…

Bu servise erişebilmek ve gizli numara öğrenme işlemini yapabilmek için kullandığınız operatörün web sitesine arama yapacağınız numara ile giriş yapmalısınız. Açılan ekrandan fatura detayı bölüme girip, yapılan gizli aramanın saatini, gününü belirleyerek tespit edebilirsiniz.

Özel Numaradan Arayanı Bulma Yöntemi

Google Play Store ve App Store’da bazı uygulamalar bulunmaktadır. Bu uygulamalar her ne kadar sizlere gizli numara öğren, arayanın kim olduğunu bulma gibi şeyler vaat ediyorsa olsa da kesinlikle işe yaramaz uygulamalardır. Hatta bu uygulamaların amacı rehberinize erişip verilerinizi yedeklemektir. Bu sebeple bu tarz uygulamalara itibar etmeyin. YÜKLEMEYİN!

Arayan kişinin telefon numarasını bildiğiniz ama kim olduğunu bilmediğiniz durumlarda ise farklı yöntemlerle arayan kişinin, daha doğrusu arama yapılan numaranın kime ait olduğunu öğrenebilmeniz için farklı yöntemler mevcut.

Aynı zamanda bu aramalardan fazla rahatsız oluyorsanız ve tespit edemiyorsanız suç duyurusunda bulunmalısınız. Suç duyurusunda bulunmak için avukatlar ile görüşmelisiniz yada bir dilekçe hazırlayıp adliyeye kendi başınıza gidebilirsiniz. Dilekçede tam olarak açıklama yapmanız gerekiyor unutmayın.

Aşağıdaki yöntemler ile telefonunuzu gizli numaraya kapatabilirsiniz;

  • Turkcell gizli numaraya kapatma yöntemi: Arama bölümünden *253# numarasını tuşlayabilirsiniz.
  • PTTCell gizli numaraya kapatma yöntemi: Arama bölümünden *253# numarasını tuşlayabilirsiniz.
  • Türk Telekom gizli numaraya kapatma yöntemi: Arama bölümünden *253# numarasını tuşlayabilirsiniz.
  • Vodafone gizli numaraya kapatma yöntemi: GIZLI KAPAT yazıp 7046 numarasına mesaj göndermeniz lazım.

Gizli Numaradan Arayanı Bulma Kodu

Gizli numaradan arayanı bulma kodları eskiden çalışan ve işe yarayan yöntemlerdendi. *#38# kodu ile kimin bizi aradığını öğrenebiliyorduk. Fakat bu numara artık işe yaramıyor. Kısacası artık gizli numaradan arayanı bulma kodu diye bir şey mevcut değil. Bu tarz bilgilere kesinlikle inanmayın.

*#38* Gizli Numara Bulma

Yukarıda da bahsettiğim gibi kesinlikle işe yaramayan ve yaramayacak bir yöntem. Çooooktan tarihin tozlu raflarında yerini almış bir yöntem ve kesinlikle bir daha işe yaramayacak. Çünkü gizli numaradan arayan kişileri bulmak bile bir ticarete dönmüş durumda. 11880’ler, savcılığa başvurmalar(masraf) vs. hep para kazanmaya yönelik davranışlar.(şahsi fikrim)

11880 Gizliden Arayanı Bulma

11880 hattı son yıllarda oldukça popüler olan, televizyon izlerken, telefonda takılırken, youtube’da takılırken reklamları ile karşımıza çıkan bir bilinmeyen numaralar servisidir. Bu servis ile operatör fark etmeksizin herkesin bilgilerini bulmanız mümkün. Ücretli olarak hizmet veren bu seviş ile özelden arayanları bulabilmeniz mümkün.

Gizli numaradan arayanı bulmak için 11832 bilinmeyen numaralar servisini arayabilir ve öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda özel numaradan arayanı bulmak için de KIM yazıp bir boşluk bırakıp sizi arayan 10 haneli numarayı yazarak 2200’a mesaj attığınızda gerekli bilgileri öğrenebilirsiniz.

Gizli Numaradan Arayanı Bulmak Mümkün mü?

Bu soruya kısa bir cevap vermek gerekirse cevabımız EVET olur. Operatörler bütün aramaları kaydetme hakkına sahiptirler fakat bunu bizlerle paylaşma yetkileri yoktur. KVKK’dan dolayı… Fakat rahatsız edici bir durum olduğunda ve bu durumun üstüne gidip, mahkemeye başvurduğumuzda gelecek olan izinle bu bilgiler hem bizim, hem de mahkemenin önüne sunulur. Böylelikle özel numaradan arayanı bulma işlemini gerçekleştirmiş oluruz.

Kısacası internetten gizli numarayı bulmak için yapacağınız her şey nafile arkadaşlar. Özel numarayı öğrenme işlemini yapabilmeniz için kesinlikle savcılığa gitmeniz gerekiyor aksi taktirde mükemmel bir hacker ya da yazılımcı uzmanı değilseniz hiçbir zaman öğrenemezsiniz. Bu işlerle uğraşmamak için en güzel yöntem direkt telefonumuzu gizli numaralara kapatmaktır. Gizli numaraya kapatın ve bunlarla uğraşmak zorunda kalmayın. Umarım işinize yaramıştır.

Yorum yapın