Gmail Şifremi Unuttum, Gmail Şifre Sıfırlama 2021

Gmail şifremi unuttum zaman zaman hepimizin başına gelir. Şifremi unuttum gmail ne yapacağım bilmiyorum diyorsanız bu yazı sizin için biçilmiş kaftan! Gmail şifremi unuttum ne yapmalıyım diye soruyorsanız bu makale size yardımcı olacak. Hepimizin kullandığı farklı platformlar mevcut. Şu an günümüzde en sık kullandığımız hesaplarımızdan biri de Googleda ki gmail hesabımızdır. Artık bir çok şeyi bu hesap üzerinden yürütmekteyiz. Gerek işimizde gerekse öğrencilik hayatımızda bizimle olan ve oldukça faydasını gördüğümüz gmail hesabımızla alakalı ara ara sorunlar yaşayabiliriz.

Gmail Şifremi unuttum Gibi sıkıntılar genel olarak kullandığımız hesaplarda da geçerlidir aslında. Yani hesaplarımızın şifrelerini unutabilir ve girişlerinde çeşitli sıkıntılar yaşayabiliriz.  Derlediğimiz bu yazıda size şifremi unuttum gmail şifrenizi nasıl sıfırlayacağınız ve bu işlemi hangi basamaklarla gerçekleştirebileceğiniz konusunda gerekli bilgilendirmeyi detaylı olarak yapacağız. Eğer böyle bir sorunla karşılaştığınızda sorun direk gmail hesabınızla alakalı ise biraz daha uğraştırıcı olabiliyor. Çünkü Google sayesinde açtığımız bir hesap birçok yere ulaşmamızı sağlamaktadır. Sıkıntı yaratacak konu ‘’gmail şifremi unuttum’’  sorunlarınız; diğer hesaplarınızda da erişim problemi oluşabilir.

 

Gmail şifremi unuttum ne yapmalıyım
Gmail şifremi unuttum ne yapmalıyım

Gmail Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım?

      Gmail şifremi unuttum ne yapmalıyım sorusu konusunda bir tereddüte düşüyorsanız ve durum gerçekten hal böyle ise giriş yapacağınız diğer Google hesaplarınızda da sıkıntı yaşayacaksınız demektir. Yani mevcut olan Google hesabınızla Google servislerine giriş yapamaz ve işlemlerinizi tamamlayamazsınız.Mesela Drive uygulamasında mevcut bir hesabınız varsa unuttuğunuz gmail şifreniz sebebiyle Drive uygulamasına giriş yapamazsınız. Yani gmail şifrenizi unutmuş olmanız sizi bir çok hesap için kısıtlayacaktır.

Gmail Şifre Sıfırlama Nasıl Yapılır?

     Gmail şifre sıfırlama nasıl yapılır konusu için uygulamanız gereken adımlar aslında bellidir. Biz bu adımlarda sizlere yardımcı olacağız. Öncelikle hesap kurtarma işlemi için gerekli adımları atmamız gerekecektir. Eğer bir önceki şifrenizi az da olsa hatırlarsanız bu size büyük katkı sağlayacaktır. Yani aslında başlangıç olarak atılacak adım bu şekilde başlamaktadır. Ardından Google tarafından, tarafınıza güvenlik sorusu başlıklı bir soru yöneltilecektir.

     Gmail şifremi sıfırlama nasıl yapılır kısmında yapacaklarımızdan başladığımız ilk adımımızda güvenlik sorusuyla karşı karşıya kalmaktayız. İlk olarak bize herhangi bir zamanda hatırladığımız en son şifre sorulacaktır. Çok azda olsa eski şifreye dair hatırladığınız bir şey varsa bunu cevabınız olarak belirtebilirsiniz. Lakin hiçbir şey hatırlamıyorsanız ve şifreye dair hiçbir şey yoksa aklınızda seçeneklerden seçeceğiniz farklı bir soru deneyin seçeneği ile farklı bir soruyla karşılaşabilirsiniz.

Gmail şifre sıfırlama
Gmail şifre sıfırlama

Gmail Telefon Numarası İle Şifre Sıfırlama

      Gmail telefon numarası ile şifre sıfırlama adımlarında karşılaşacağımız seçeneklerde bu sefer doğrulama işleminizi cep telefonunuzla yapmanız istenmektedir. Tabi ki bu işlemi de tercih etmek istemeyebilirsiniz. Böyle bir durumda farklı bir soru seçeneğiyle seçenek değiştirebilirsiniz. Lakin unutmayınız ki cep telefonu doğrulama ile şifre sıfırlama mümkündür. Gelen farklı sorularda hesap açılma tarihi sorulabilir. Anımsamak ne kadar zor olsa da anımsarsanız işinizin oldukça kolaylaşacaktır. Ama bu mümkün olmazsa eğer yine gerekli adımları denemeye devam edeceksiniz demektir.Hatırlamadığınızı varsayarak devam edecek olursak eğer; hesabınız gmail şifremi unuttum a dair  soruları size yöneltmeye devam edecektir.

     Gmail şifremi unuttum kısmında yöneltilecek soruların en sonuncusu sizin e posta adresinizle alakalı olacaktır şüphesiz. Bir çok hesapta olduğu gibi e posta adresinize gelebilecek bir doğrulama koduyla beraber hesabınızı kurtarabilir ve şifrenizi değiştirebilirsiniz. Tabi ki bunun için hatırlamanız gereken bir e posta adresi vardır. Bunu hatırladığınızda direk bir doğrulama kodu gelecek ve hesabınıza erişim sağlanabilecektir. Sorunu bu şekilde çözdüğünüzde tekrar böyle bir sorunla karşılaşmamak için oluşturacağınız şifrelere oldukça dikkat etmeniz gerekmektedir. Şifre seçiminde çok kolaya kaçarsanız şifrenizin farklı kişiler tarafından bulunması da oldukça kolay hale gelebilir.Belirttiğimiz tavsiyelere uyarsanız hiçbir şekilde sorun yaşamazsınız:

Şifreniz En Az 8 Karakterden Oluşmalıdır.

  • Şifrelerde yer alan özel karakterler olmalıdır.
  • Tahmin edildiğinde çok kolay bulunmamalıdır.
  • Çok sık kullanılan şeyler olmamalıdır.
  • Büyük ve küçük harf içermelidir.
  • 2 adımlı doğrulama her zaman aktif olmalıdır.

 

    Gmail şifremi unuttum sorunuz konusunda size oldukça yararı dokunacak bir yazı hazırlamaya çalıştık. Yardımcı olduğumuzu umuyoruz. Dikkat etmenizi önerdiğimiz konularda eğer özenli  davranısanız böyle sorunlarla karşılaşma riskiniz oldukça düşecektir. Karşılaştığınız bu gibi sorunda yukarıda belirttiğimiz adımları takip ederek de sorununuzu çözüme kavuşturabilirsiniz.

 

“Gmail Şifremi Unuttum, Gmail Şifre Sıfırlama 2021” üzerine bir yorum

Yorum yapın