Hotmail şifre değiştirme? Hotmail şifremi unuttum

Yazı İçi Başlıklar

Hotmail kullanıcıları hesaplarına giriş yaparken zaman zaman Hotmail şifremi unuttum problemiyle karşı karşıya kalabiliyorlar. Bu da hotmail şifre değiştirme sorgusunun Google’da sıklıkla aratılmasına sebebiyet veriyor. Bu yüzden bu makalemizde sizlere Hotmail şifremi unuttum, hotmail şifre değiştirme nasıl yapılır, hotmail şifre nasıl değiştirilir konuları hakkında çeşitli bilgiler vereceğiz. Şimdi hotmail şifre sıfırlama işlemleri nasıl gerçekleşiyormuş bir bakalım.

Hotmail Şifre Sıfırlama? Hotmail Şifremi Unuttum

Hotmail şifremi unuttum diyorsanız, hotmail şifre sıfırlama işlemi için öncelikle Oturum Açma sayfasına girin. Açılan sayfadaki adres kısmına hotmail şifre sıfırlama işlemini gerçekleştirmek istediğiniz mail hesabınızı yazın. Daha sonra parola kısmının altında bulunan “Parolanızı mı unuttunuz?” ibaresine tıklayın. Bu sizi Hesabınızı Kurtarın sayfasına iletecektir. Açılan sayfada daha önceden belirlemiş olduğunuz telefon numaranızı, kurtarma mailinizi veya kodum var seçeneğini seçin. Eğer halihazırda bir kodunuz varsa, kodum var seçeneğini seçip kodu girebilirsiniz. Bunun yanı sıra kurtarma mailini seçtiyseniz, belirlemiş olduğunuz diğer hesaba bir mail gelecektir, onayladıktan sonra hotmail şifre yenileme işlemine devam edebilirsiniz. Bir diğer seçenek olarak telefon numaranızı seçtiyseniz de, telefonunuza gelecek olan SMS sayesinde hotmail şifre sıfırlama işlemini gerçekleştirebilir ve Hotmail şifremi unuttum ne yapmalıyım probleminizi çözüme kavuşturabilirsiniz.

Hotmail Şifre Değiştirme

Kullanmış olduğunuz hotmail şifrenizi değiştirmek istiyorsanız ve Hotmail şifre değiştirme nasıl yapılır, hotmail şifre nasıl değiştirilir diyorsanız yazımızın devamında nasıl yapılacağını açıklıyoruz.

Hotmail şifresi değiştirme işlemi için öncelikle hotmail hesabınızla oturum açmanız gerekiyor. Bu yüzden Oturum Aç sayfasına girin. Şifre değiştirmek istediğiniz hesabınızla oturum açın. Sağ üst tarafta bulunan Hesap Yöneticisi’ne tıklayın. Daha sonra Profilim kısmına girin. Profil kısmında yine sağ üst tarafta bulunan Parola değiştir seçeneğine tıklayın. Daha sonra belirlemiş olduğunuz kimlik doğrulama seçeneği ile, hotmail şifre değiştirme işlemini sizin yaptığınızı doğrulamanız gerekiyor. Gelen kodu girerek doğrulama işlemini gerçekleştirin. Daha sonra yeni parolanızı belirleyin ve Kaydet butonuna basın. Bu sayede hotmail şifre değiştirme işleminiz tamamlanmış olacaktır. Bu makalemizde sizlere Hotmail şifre sıfırlama, Hotmail şifremi unuttum, hotmail şifre değiştirme nasıl yapılır konuları hakkında bilgiler verdik. Hotmail şifre yenileme işlemleri hakkında aklınıza takılan bir soru veya merak ettiğiniz bir kısım olursa, bize yorumlar kısmından iletebilirsiniz.

Yorum yapın