İnstagram Hikaye İndirme Programsız Basit Yöntem 2021

Bu yazımızda sizlere instagram hikaye indirme, diğer bir adıyla instagram story indirme yöntemlerini anlattık. Sizlerde anlattığımız bu yöntemleri uygulayarak başkasının instagram hikayesini indirme işlemini veya kendi hikayelerinizi indirebilirsiniz.

İnstagram Hikaye İndirme Nasıl Yapılır?

Instagram platformu, kullanılmaya başlandığı günden itibaren bünyesi dahilinde yapmış olduğu yeniliklerle birlikte kullanıcılarının beğenisini toplamaktadır. Instagram, özellikle kendisine rakip olabilecek diğer platformların yaptığı yenilikleri de bünyesine katarak hem daha kullanışlı bir platform olmakta ve hem de zirvedeki yerini daima korumaktadır. Instagram’a birkaç yıl önce eklenen story özelliği ise bunun en iyi örneği. Kullanıcılar, anlık aktiviteleri başta olmak üzere istediği her türlü fotoğraf ve video (14 saniye ile sınırlı) içeriği Instagram hikayeler kısmında paylaşabilmektedir. İlgili paylaşım, 24 saat süre sonra otomatik olarak kendiliğinden silinir ve hikayeler arşivine kaydolur. Kullanıcıların bir başka Instagram hesabının yapmış olduğu paylaşımı telefonuna indirme isteğine karşılık Instagram’ın getirmiş olduğu bir özellik bulunmamaktadır. Bunun en mümkün hali, paylaşılan fotoğraf storysini ekran görüntüsü ile kaydetmek olacaktır. Ancak bu durumda hem görüntü kalitesi istendiği gibi olmaz, hem de fotoğraf üzerinde telefon göstergeleri yer alır ve istenmeyen bir görüntü oluşur. Ayrıca Instagram hikayelerini telefonuna kaydetmek isteyen kullanıcılar, daha çok video halinde paylaşılan hikayeleri kaydetmeyi istemektedir. Peki, Instagram hikaye indirme telefonda nasıl yapılır? İşte cevabı…

İnstagram Başkasının Hikayesini İndirme

İnstagram hikaye indirme işlemi için telefonunuzun işletim sistemine göre iOS ve Android uygulamalarını tercih edebilirsiniz. Ancak, bu uygulamaların güvenilirliğine dikkat etmek gerekir. Instagram hikayeleri indirmek için güvenli uygulamalar, sayı bakımından oldukça azdır. Bunun yanında, kullanıcılar için daima risk teşkil eden Instagram story indirme uygulamalarının sayısı ise oldukça fazladır. Bu uygulamalar, her türlü kişisel verilerinizi ele geçirmek amacıyla piyasada barınmaktadır. Biz ise sizlere, iOS ve Android için geliştirilen Instagram hikayeleri telefona indirmek için kullanılan güvenli uygulamalar hangisi, onlardan bahsedeceğiz.

Güvenli iOS Uygulamaları

Apple, mağazası bünyesinde yer verdiği uygulamaları çok sıkı bir denetimden geçirmektedir. Bu nedenle Instagram hikayeleri telefona indirmek için kullanılan güvenli iOS uygulamalarının sayısı da birkaç tane ile sınırlıdır. İşte, o uygulamalar;

İnstagram Story İndirme Programları

iStory: Instagram hikayeleri telefona indirmek için kullanılan bu uygulama, çok basit bir arayüze sahiptir. Tek yapmanız gereken, uygulamaya giriş yaptıktan sonra ilgili Instagram hesap linkini uygulamanın arama kısmına yapıştırmak olacaktır. Ancak bu uygulama, ilgili Instagram hikayesini direkt olarak galeriye indirmeye olanak sağlamamaktadır. Siz, hesap linkini arama kısmına yapıştırıp arattığınızda, story görüntüsü tam ekran olarak, hiçbir imleç ve gösterge olmadan karşınıza çıkar. Ardından fotoğraf ekran görüntüsü veya video ekran görüntüsü alabilirsiniz. Bu işlemler esnasında hiçbir kalite düşüşü yaşanmaz, ilgili içeriğin kalitesine direkt olarak sahip olursunuz.

Story Reposter for Instagram: Yine bu uygulama da çok basit bir kullanıma sahip olup, Instagram hikayelerini telefonunuza indirmeniz için yeterli donanıma sahiptir. Tek yapmanız gereken, hikayesini indirmek istediğiniz hesabın kullanıcı adını arama kısmına yazmak olacaktır. Ardından, indirmek istediğiniz hikaye görüntüsünün üzerinde bulunan “Dowland” seçeneğine tıklamanız yeterlidir. İlgili fotoğraf veya video, telefonunuzun film rulosuna kayıt olur.

 Güvenli Android Uygulamaları

Instagram hikaye indirme amacıyla kullanacağınız güvenli android uygulamalarını Play Store’dan ücretsiz olarak temin edebilirsiniz. O uygulamalardan birkaçı ise şunlardır;

Story Saver: Bu uygulamayı kullanmak için, Instagram hesabınızın kullanıcı adı ve şifresiyle beraber giriş yapmanız gerekir. Hesabınızdan takip ettiğiniz kişilerin storyleri otomatik olarak karşınıza çıkacaktır. Takip etmediğiniz hesapların kullanıcı adını ise ilgili arama yerinden bulabilir ve storylerini tek tıkla telefonunuza indirebilirsiniz. Story Saver uygulaması, gerek güvenilirliği ve gerek pratik oluşuyla birlikte kullanıcıların adeta gözdesi haline gelmiştir.

Vidma: Android işletim sisteminin kullanımında olan Vidma uygulaması da yine hikayesini indirmek istediğimiz hesabın kullanıcını adını arama kısmına yazmak ve aratmak şeklinde işler. Bu uygulamayı kullanışlı kılan özelliği ise, sadece hikaye değil, fotoğraf ve video olarak paylaşılan post gönderilerinin de indirilmesine olanak sağlamasıdır.

İnstagram Hikaye İndirme Sitesi

Uygulamaların yanı sıra, web sitesi üzerinden de telefona Instagram hikaye indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlem için size önerdiğimiz web sitenin adı; “Watch Instagram Stories Anonymously” Bu web sitesi üzerinden telefonunuza Instagram story indirmek için sırasıyla;

Arama motorunuzdan https://www.storieswatch.com adresine giriş yapın.
Ardından, web sitesinin tam ortasında yer alan arama kutucuğu içerisine, hikayesini indirmek istediğiniz Instagram sayfasının kullanıcı adını yazın.
Daha sonra, ilgili hesabın son 24 saat içerisinde yapmış olduğu story paylaşımları karşınıza çıkacaktır. İndirmek istediğiniz Instagram hikayesini seçtikten sonra, hikayenin sağ alt tarafında yer alan Dowland (indir) seçeneğine tıklayın. Böylelikle Instagram hikayesini telefona indirme işlemini başarıyla gerçekleştirmiş olursunuz.

İnstagramla ilgili bir diğer konumuz olan profil fotoğrafı büyütme yazısı için buraya tıklayabilirsiniz.

 

FAQ

Story size aitse açtıktan sonra sağ altta bulunan indir butonunu kullanabilirsiniz. Story başkasına aitse hikaye indirme sitelerini veya story indirme programlarını kullanmanız gerekiyor.

PC üzerinden instagram hikayesi indirmek için online web sitelerini kullanabilirsiniz.

Telefonlar için hazırlanmış olan instagram hikaye indirme programlarından biridir.

Yorum yapın