İnstagram Kaybolan Mesaj Modu Nedir? Nasıl Kullanılır?

Yazı İçi Başlıklar

Bu yazıda sizlere instagram kaybolan mesaj modu hakkında bilgiler verdik ve nasıl kullanabileceğinizi anlattık. Sizlerde bu yazıyı okuyarak kaybolan mesaj modu hakkındaki detaylara hakim olabilirsini.

Yaptığı yeniliklerle diğer sosyal medya platformlarına adeta gözdağı veren Instagram, yeni eklediği “kaybolan mesaj” özelliği ile ileriye yönelik bir adım daha attı. Peki, Instagram kaybolan mesaj modu nedir?

Instagram kaybolan mesaj modu sayesinde, tüm konuşmalarımız güvence altına alınır ve üçüncü bir kişinin de bu mesajlardan hiçbir şekilde haberi olmaz. Bu özelliğin amacı, ilgili sohbet kapatıldıktan sonra, o sohbet dahilinde yazılan tüm mesajların kalıcı bir şekilde tamamen silinmesidir. Bir anlamda günübirlik mesajlaşma olarak tanımlanan bu özellik, gizliliği esas olan konuşmaların yapıldığı durumlarda sıkça kullanılmaktadır.

İnstagram Hikayeleri Nasıl İndirilir” öğrenmek için yazdığımız konuyu okuyabilirsiniz.

Instagram Kaybolan Mesaj Modu Nasıl Aktif Edilir?

Instagram kaybolan mesaj modunu aktif etmek, çok basit bir işlemdir. Bu işlem için, mesajların kaybolmasını istediğiniz herhangi bir Instagram sohbeti açın. Sırasıyla anlatmak gerekirse;

  • Instagram DM kutunuzda herhangi bir mesajlaşmayı açınız
  • Eğer tek bir mesajı kaybetmek istiyorsanız, sadece o mesajı yukarı sürükleyip bırakabilirsiniz.
  • Tüm sohbeti silinir hale getirmek istediğinizde ise, direkt olarak sohbet kısmını yukarı kaydırabilirsiniz. Bu durumda sohbet arka planınız siyah renk olacaktır ve o kısımdaki tüm yazışmalarınız, Instagram’ı kapattığınız anda silinecektir.

Kullanıcıların mesajlaşma gizliliğini sağlamak için geliştirilen bu özellik kapsamında, kaybolan mesajlaşma modu aktif olduğu zaman eğer taraflardan birisi konuşmayı ekran görüntüsü olarak alırsa bu, karşı tarafa bildirim olarak gitmektedir. Tabi ekran görüntüsü bildirimi şu an için sınırlı bir kesim tarafından kullanılıyor olsa da bu özellik, zamanla tüm kullanıcılar için aktif hale getirilecektir.

İnstagram’a Gitmek İçin Tıklayın

FAQ

Bu mod ile gönderilen ve alınan mesajlar görüldükten sonra silinir.

Mesajlar ekranını aşağıdan yukarıya doğru kaydırarak kaybolan mesaj moduna geçiş yapabilirsiniz.

Bu moda geçiş yaptıktan sonra ekranın üst tarafında bulunan modu kapat seçeneği ile eski haline dönebilirsiniz.

Yorum yapın