Mac Adresinden Cihaz Bulma *2021 Kesin Yöntem

Yazı İçi Başlıklar

Mac adresinden cihaz bulma zaman zaman hepimize lazım olan şeylerden biridir. Bu yazımızda sizlere mac adresinden telefon bulma ve mac adresinden telefon bulma konularını anlatacağız. Umarım işinize yarar.

Mac Adresinden Telefon Bulma


Mac adresinden telefon bulma
oldukça kolay bir işlemdir. Bu işlemi yapabilmek için birçok uygulama ve web sitesi mevcuttur. Hatta uygulama olmasa bile modem arayüzümüz ile kendimiz bulabiliriz. Mac adresi bulma işlemi zaman zaman bulduğumuz kişiyi internetten çıkartmak veya kim olduğunu öğrenmek için oldukça önemli bir yoldur. Bu işlem için aşağıdaki siteyi ve uygulamayı kullanabilirsiniz.

Mac adresinden cihaz bulma sitesi olarak “https://macvendors.com/” linkini kullanabilirsiniz. Mac adresinden telefon bulma işlemi için “https://play.google.com/store/apps/details?id=com.overlook.android.fing&hl=tr  “ bu linkteki uygulamayı indirebilirsiniz.

 

Mac Adresi Öğrenme


Mac adresi öğrenme
işlemi için birçok farklı yöntem mevcuttur. Önemli olan öğrenmek istediğiniz mac adresinin hangi cihaza ait olduğudur. Gelin hep birlikte başlıklar altında bu konuyu inceleyelim.

PC Mac Adresi Öğrenme

Pc mac adresi öğrenme işlemi birkaç adımdan oluşur ve oldukça kısadır. Aşağıdaki adımları uygulayarak mac adresi öğrenme işlemini rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

  1. Başlat + Çalıştır
  2. “CMD”yi açın. (CMD açma işlemi için buraya tıklayabilirsiniz.)
  3. Siyah ekrana “ipconfig /all” yazın ve enter tuşuna basın.
  4. Karşınıza çıkan bölümde bulunan “Physical Adress” başlığı mac adresinizin olduğu alandır.

Telefon Mac Adresi Öğrenme

Telefon mac adresi öğrenme bilgisayarda olduğu gibi oldukça kolaydır. Hatta burada mac adresi öğrenme işlemi daha da basit diyebiliriz.  Aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

  1. Ayarlar > Telefon Hakkında
  2. Durum bölümüne girin.
  3. Sayfanın en altında “Kablosuz MAC Adresi” bölümünden mac adresi öğrenme işlemini tamamlayabilirsiniz.
FAQ

MAC adresi ethernet kartlarına özel olarak eklenir ve programlar üzerinden bulunabilir. Sitemizdeki yazıyı inceleyerek sizlerde mac adresi öğrenme işlemini yapabilirsiniz.

MAC adresi cihazlara özel olarak üretilmektedir. Aynı MAC adresinden 2 tane bulunmamaktadır. Sizde mac adresi öğrenme yöntemi ile işlem yapabilirsiniz.

Yorum yapın