1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. Mebin Yasaklamadığı Oyunlar 2021 Güncel Liste

Mebin Yasaklamadığı Oyunlar 2021 Güncel Liste

Mebin yasaklamadığı oyunlar çocuklar tarafından çok fazla aratılan başlıklardan bir tanesidir. Gençler evde zaman geçirmek için bu oyunları aratıyor. Bizde sizlere çok fazla arama yapmamanız için bu yazıyı hazırladık.


Yazı İçi Başlıklar

Mebin yasaklamadığı oyunlar çocuklar tarafından çok fazla aratılan başlıklardan bir tanesidir. İnternet kullanımının oldukça arttığı bu dönemde gençleri tablet ve telefonlardan tutmak bir hayli zor… Ebeveynler farkına bile varmazken çocukların giriş yaptığı çeşitli oyun siteleri çocuklara psikolojik ve/veya fiziksel olarak zarar verebilecek içerikler barındırabiliyor. Bu yüzden, bu konu ile ilgili olarak Milli Eğitim Bakanlığı çocukların gördüğü zararı en aza indirmek ve engellemek adına “Eğitici Oyunlar” adı altında bir hizmet sunmakta. Bu hizmette mebin yasaklamadığı ve çocuklar için geliştirdiği meb oyunları bulunuyor.

Meb Oyunları

MEB’in çocukların oyun oynarken hem eğlenmesi hem de düşünme ve öğrenme becerilerini geliştirmesi için uygun gördüğü ve geliştirdiği meb oyunları neler inceleyelim;

1 – Kare Kapmaca

kare kapmaca
kare kapmaca

Kare Kapmaca, ister bilgisayara karşı ister başkalarıyla oynanabilen, çocukların zeka gelişimini oldukça etkileyen bir meb oyunu. Çocukların bu oyunda çizgiler çekip kare şekli oluşturmaları gerekiyor.

 

 

 

 

2 – Ateş ve Su

ateş ve su
ateş ve su

Ateş ve Su, çocukların mantık ve planlama yeteneklerini geliştiren ve yardımlaşmayı öğreten bir oyun. Birbirine zıt olan bu iki elementin bölümleri geçebilmek için birlikte hareket etmesi gerek.

Öneri:  Discord Müzik Botu Ekleme 2021, Discord Bot Yapma

 

 

 

 

 

3 – Kelime Türetmece

kelime türetmece
kelime türetmece

Karışık olarak verilen harflerin dikey, yatay ya da çapraz şekilde birleştirilmesi ile kelime oluşturmaya çalışılan bu meb oyunu, çocukların kelime dağarcığını arttırır ve iletişim kapasitesini geliştirir.

 

Yorum Yap
Reaksiyon Butonları

Yorum Yap