Msvcr120.dll Hatası Nedir? Msvcr120.dll Hatası Nasıl Çözülür?

Sorunun bir çok farklı sebebi olmasının yanında ana neden Windows işletim sisteminizdeki DLL dosyalarının zarar görmesinden kaynaklanıyor ve msvcr120.dll hatası alıyor olabilirsiniz. Bu makalemizde sizlere msvcr120.dll hatası nedir, msvcr120.dll hatası nasıl çözülür bunları anlattık.

Msvcr120.dll Hatası Nedir?

Msvcr120.dll hatası genel olarak, Windows işletim sistemli bilgisayarlarınıza indirmiş olduğunuz çeşitli oyun veya uygulamaların açılması sırasında DLL dosyalarının eksik veya zarar görmüş olmasından kaynaklı olarak ortaya çıkan ve msvcr120.dll bulunamadı şeklinde uyarı veren bir işletim sistemi hatasıdır.

Msvcr120.dll Hatası Nasıl Çözülür?

Msvcr120.dll hatası nasıl çözülür diye merak ediyorsanız çözüme kavuşmak için uygulayabileceğiniz pek çok yöntem bulunuyor. Bu yöntemleri bu başlığımızın altında açıklıyoruz. Maddelerimiz;

  • Geri Dönüşüm Kutusu
  • Virüs Taraması Yapmak
  • Windows Güncellemesi Yapmak
  • 32 Bitlik Dosyayı Kopyalamak
  • Msvcr120.dll İndirmek

şeklindedir.

Geri Dönüşüm Kutusu

Öncelikle msvcr120.dll adlı dosyayı yanlışlıkla silmenizden kaynaklı olarak msvcr120.dll hatası alıyor olabilirsiniz. Bu yüzden diğer adımlara geçmeden önce mutlaka geri dönüşüm kutunuzu kontrol edin ve eğer dosya geri dönüşüm kutusundaysa geri yükleyin.

Virüs Taraması Yapmak

Bilgisayarınıza herhangi bir virüs bulaşmış mı öğrenmek için güvendiğiniz bir antivirüs programı ile bilgisayarınıza geniş çaplı bir virüs taraması yapın. Çünkü bazı virüs türlerinin, bilgisayarınızda, kayıt defterindeki DLL dosyalarına zarar vermesi hatta silmesi bile söz konusu olabiliyor. Sisteminizi tarayıp temiz olduğuna emin olduktan sonra hatanın devam edip etmediğini kontrol edin.

Windows Güncellemesi Yapmak

Bahsettiğimiz diğer Api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll adlı DLL hatasında olduğu gibi msvcr120.dll hatası da Windows işletim sisteminizi güncellememenizden kaynaklanıyor olabilir. Bu yüzden çözüme kavuşmak için uygulayabileceğiniz bir diğer yöntem de Windows güncellemesi yapmak olacaktır. Güncelleme yapmak için arama kısmındaki Windows Update Ayarlarına girdikten sonra Güncelleştirmeleri Denetle butonuna tıklamanız yeterlidir.

32 Bitlik Dosyayı Kopyalamak

Bilgisayarınızda yalnızca 32 bit msvcr120.dll dosyası bulunuyorsa ve çalıştırmak istediğiniz oyun veya uygulama 64 bitse msvcr120.dll hatası almanız söz konusu olabilir. Bu yüzden sisteminizde bulunan 32 bit msvcr120.dll dosyasını 64 bitlik sistem klasörüne kopyalayarak sorununuzu çözebilirsiniz. Bunun için System32 klasöründeki msvcr120.dll dosyasını kopyalayarak SysWOW64 adlı klasörün içine yapıştırmanız yeterlidir.

Msvcr120.dll İndirmek

Bilgisayarınızda ne 32 bitlik ne de 64 bitlik msvcr120.dll dosyası bulunmuyorsa da bu dosyaları internet üzerinden indirebilirsiniz. DLL dosyalarını internetten indirmek yerine önce diğer yolları deneyin. Eğer hiçbiri sizi çözüme kavuşturmadıysa son çare olarak dosyaları internetten indirmeniz gerekebilir. Bu yüzden aşağıda vermiş olduğumuz linklerden sisteminize uygun olanı indirin ve kurun. Bu sizi çözüme kavuşturacaktır.

[button style=”normal” color=”uckan-btn–red” size=”uckan-btn–block” link=”https://www.dlldosyaindir.com/dllindir1/msvcr120-v12.0.40664.0-bit32.rar ” target=”true”]msvcr120.dll Dosyası 32 bit[/button]

[button style=”normal” color=”uckan-btn–red” size=”uckan-btn–block” link=”https://www.dlldosyaindir.com/dllindir1/msvcr120-v12.0.40664.0-bit32.rar ” target=”true”]msvcr120.dll Dosyası 64 bit[/button]

Eğer msvcr120.dll 32 bit dosyasını indirdiyseniz bu dosyayı kurmak için RAR’dan klasöre ayıklayıp daha sonra içerisindeki msvcr120.dll dosyasını Bilgisayar> Yerel Disk (C)> Windows> System32 klasörüne kopyalamanız yeterlidir.

Eğer msvcr120.dll 64 bit dosyasını indirdiyseniz bu dosyayı kurmak için de aynı şekilde, yine RAR dosyasını klasöre ayıklayıp daha sonra içerisindeki msvcr120.dll dosyasını Bilgisayar> Yerel Disk (C)> Windows> SysWOW64 klasörüne kopyalamanız yeterlidir.

 

FAQ

Dosyanın eksik veya zarar görmüş olmasından kaynaklanıyor olabilir.

Eğer 32 bit ise System32, 64 bit ise SysWOW64 klasörünün içine kopyalamak yeterlidir.

Gerekli dosyaya yeniden erişim sağlayarak. Bunun için Windows güncellemesi yapılabilir.

Msvcr100.dll adlı dosyanın bozulmasından veya silinmesinden kaynaklanan sistem hatasıdır.

Yorum yapın