Twitter hesabı neden sürekli kapatılıyor
1
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya
  3. Neden Twitter Hesabım Sürekli Kapatılıyor
Trendlerdeki Yazı

Neden Twitter Hesabım Sürekli Kapatılıyor

Twitter Hesabı Neden Sürekli Kapatılır

 

Merhaba arkadaşlar bu yazımda sizlere daha önce başıma gelmiş olan bir olaydan bahsedeceğim ve çözümlerini sunacağım.

Öncelikle hesaplarımızın kapanma sebebine gelelim. Genellikle olay şöyle başlıyor;

Siz ya da herhangi biri kullandığınız cihaz üzerinden bir hesap açıyor veya var olan bir hesabıyla o cihazda giriş yapıyor. Daha sonra hesabı herhangi bir sebepten dolayı askıya alınıyor. Bu askıya alınma işlemi sonrasında hesabın giriş yaptığı bilgisayar, telefon, tablet, hatta artıralım o internete bağlı olan herhangi bir cihaz ile yeni bir hesap açmaya çalıştığınızda, hesabınız maalesef ki twitter tarafından hemen askıya alınıyor.

“Eee benim hesabımla illegal bir işlem yapılmadı, başkası benim bilgisayarımdan açmış, telefonumdan girmiş” gibi şikayetleriniz ne yazık ki twitter’ın pek umurunda değil. Hatta ve hatta İllegal bir giriş olmasa bile, illegal bir şey paylaşılmamış olsa bile bazı şahıslar tarafından birçok kullanıcıyla beraber hesabınıza engel/spam gibi şeyler uygulandığı taktirde yine aynı olayla karşılaşabilme olasılığınız var.

Twitter bu konuda oldukça katı gibi.. Bu olay ilk başıma geldiği zaman hemen telefonumdan yeni bir hesap açmıştım ve 20 saniye sonra askıya almışlardı. Koşup bilgisayardan denemiştim ve yine aynı durumla karşı karşıya kalmıştım. – Gitti 60K takipçisi olan hesap – Neyse ki bir çözümünü buldum da hala twitter kullanmaya devam edebiliyorum. Ha şunu da söyleyeyim: yeni bilgisayar aldım, şuan yazıyı okuduğunuz herzem.net için twitter’dan yeni hesap kurayım dedim ve BOOOM! Hala hesabımı kapatıyorlar. Sözü çok uzatmadan çözüm yöntemine geçelim.

Sürekli Kapanan Twitter Hesabı

Çözüm oldukça basit arkadaşlar: Türkiye’de yaşayan birçoğumuz maalesef VPN kullandık, kullanıyoruz. Kısacası çözüm VPN! He, nasıl VPN? Sürekli VPN ile mi gireceğim Twitter’a? HAYIR!

Hemen telefondan, bilgisayardan ya da herhangi bir akıllı cihazdan VPN programı ya da Opera Browser’ı yüklüyorsunuz. VPN’i aktif hale getiriyorsunuz ve yeni bir twitter hesabı açıyorsunuz. Yukarıda bahsetmeyi unutmuşum daha önceki askıya alınan hesaplarda kullanmış olduğunuz mail adresi, telefon numarası, eski kullanıcı adınızı kullanmanızı tavsiye etmiyorum. VPN kullansanız dahi bunları yaptığınız taktirde askıya alınma şansınız oldukça yüksek… Kısacası üye olurken farklı bir kullanıcı adı, farklı bir mail adresi veyahut telefon numarası kullanın.

Hesabı açtıktan sonra bir daha Wifi ile twitter’a giremeyecek miyim? Allahım neden? Diye hayıflanmıyorsunuzdur inşallah. Çünkü VPN ile hesap oluşturduktan hangi cihazdan ya da internetten girerseniz girin yeni açmış olduğunuz hesap askıya alınmıyor. Bunun birkaç farklı sebebi olabilir diye düşünüyorum. Bunlar: VPN ile başka ülkeden hesap açmış olmanız, masum bir hesap olmasına rağmen askıya alınan bilgisayardan girdiğinizde Jack Reis’in (Twitter kurucusu) masum hesabınıza kıyamaması diye gidiyor…

Aklına takılanlar illa olacaktır diye şunu da kendi kendime cevaplayayım madem. Twitter beni mi takip ediyor da hesaplarımı bulup askıya alıyor diye düşünüyorsanız okuyabilirsiniz. Buradaki sistem oldukça basittir arkadaşlar. Bundan 20 yıl öncede kullanılıyordu. Bilgisayarlarımıza ve internetlerimize özel numaralar bulunuyor. Bilgisayar için buna MAC Adresi diyorlar mesela… Bu numaralar her cihazda veya internette farklı olduğu için Twitter askıya aldığı hesabın MAC Adresine ya da internetine filtre getiriyor ve bunu algıladığı gibi hesabı otomatik askıya alıyor. Namussuz Twitter!

Yorum Yap
Reaksiyon Butonları

Yazar Hakkında

1997 yılında İstanbul'un Bakırköy ilçesinde dünyaya geldim. Doğduğumdan beri İstanbul'da ikamet etmekteyim. Web işlerine 10 yaşında forum sitelerinde takılarak başladım. O günden beridir yakamızı kurtaramadık : ) Html, Css, Php bilmekteyim. Aynı zamanda Photoshop, After Effects gibi programlar kullanabiliyorum. Hali hazırda çalışmış olduğum bir firma var, bu siteyi hobi olarak, sizlere yardımcı olmak, bilgi aktarmak amacı ile açtım. Umarım faydalı olabilirim. Teşekkürler!

Yorum Yap