Opera vpn açma işlemi
  1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar
  3. Opera VPN Nasıl Açılır
Trendlerdeki Yazı

Opera VPN Nasıl Açılır

Bu yazıda sizlere Opera Vpn açma işlemini telefondan ya da bilgisayardan nasıl yapacağınız anlattık. Bunun yanında VPN'ler hakkında genel, kısa bilgi verdik.

Opera VPN Nasıl Açılır

Opera VPN, gerçek bir hayat kurtarıcı… Ülkemizde zaman zaman ne yazık ki internet sitelerine yasaklamalar uygulanabiliyor. Bu yasaklamaları aşabilmek için VPN kullanmamız gerekiyor. Ücretsiz olarak kullanabileceğimiz VPN hizmetlerinden bir tanesini de canımız, ciğerimiz Opera sağlıyor. Gerçekten Opera ustaya hepimiz şükranlarımızı sunmalıyız. Ücretsiz ve bu kadar kaliteli bir hizmet sağlayan VPN sayısı bir elin parmaklarının sayısına yetişmez bence. En azından benim bildiğim kadarıyla öyle. Daha iyisi varsa söyleyin bizde bilelim.


Opera VPN Açma İşlemi

Opera VPN açma işlemini gerçekleştirmek istiyorsanız. Bir bilgisayarda bu işlemi yapacağınız varsayıyorum. Tarayıcıyı (Opera) açtıktan sonra link kutucuğunun olduğu yerin hemen sol tarafında VPN simgesine tıklayıp aktif edebilirsiniz.

Opera VPN Simgesi Yok

Başlıktaki gibi bir sorununuz varsa korkmaya gerek yok arkadaşlar çözüm oldukça basit. Hemen sağ üst kısımdan “üst üste üç çizgi” şeklindeki simgeye tıklıyorsunuz, sayfanın en aşağısına inip çıkan seçeneklerden “Tarayıcı ayarlarına git” yazısının üstüne tıklıyorsunuz.

Karşınıza Opera Ayarlar sayfası çıkmış bulunmakta. Bu sayfanın sol tarafında seçenekler mevcut. Genellikle iki seçenek çıkar Temel ve Gelişmiş olarak. Gelişmiş seçeneğine tıklayın ve alta açılan yazılardan “Özellikler” seçeneğini seçin. O da ne? İşte bu! Tam karşınızda “VPN’i etkinleştirin” seçeneği sizi bekliyor. Bu şekilde VPN’i açabilirsiniz. Heee bu arada işlemden sonra sol üste bakın, simgemiz olması gereken yere, yani link kutusunun soluna geliyor tekrardan.

Telefondan VPN Açma


Telefondan VPN açmak
Opera ustamız ile oldukça basitleşmiş durumda. Telefondan tarayıcıyı(opera) açıyoruz. Uygulama açıldıktan sonra sağ alttaki Opera simgesine tıklayıp, ayarları açıyoruz. Hemen ikinci seçenek VPN’dir. Burada isterseniz kutucuk ile direkt aktif edebilir, isterseniz yazının üstüne tıklayıp özel ayarlarını yapabilirsiniz(gizli sekmede çalışsın vs. gibi).

Unutmayın işiniz bittikten sonra VPN kapatmazsanız internetim neden yavaş diye ağlarsınız. Bilmeyenler için kısaca vpn nedir, vpn ne işi yarar sorularını cevaplayalım.

VPN Nedir

VPN bizim gibi basit kullanıcılar için genellikle yasaklı sitelere girmek anlamını taşımaktadır. Fakat bunun dışında VPN eğer ki güvenli bir sistem ile sağlanıyorsa tarayıcınıza kaydettiğiniz şifrelerinizi, kimliğinizi ya da sörflerinizi takip edilemez bir hale getiriyor. VPN kelimesinin açılımı “Virtual Private Network”, Türkçesi ise “Sanal Özel Ağ”dır.

Yorum Yap
Reaksiyon Butonları

Yazar Hakkında

1997 yılında İstanbul'un Bakırköy ilçesinde dünyaya geldim. Doğduğumdan beri İstanbul'da ikamet etmekteyim. Web işlerine 10 yaşında forum sitelerinde takılarak başladım. O günden beridir yakamızı kurtaramadık : ) Html, Css, Php bilmekteyim. Aynı zamanda Photoshop, After Effects gibi programlar kullanabiliyorum. Hali hazırda çalışmış olduğum bir firma var, bu siteyi hobi olarak, sizlere yardımcı olmak, bilgi aktarmak amacı ile açtım. Umarım faydalı olabilirim. Teşekkürler!

Yorum Yap