Oya Alasya Kimdir? Kaç Yaşında? Şimdiki Hali

Oya Alasya kimdir sorusu yıllardır sorulan sorulardan bir tanesidir. Çok sorulan sorulardan bir tanesi de Oya Alasya Yaşıdır. Bu yazımızda sizlere Oya Alasya kimdir¸ nereli, kaç yaşında, kimle evli, hangi filmlerde oynadı ve bunun gibi birçok sorunun cevabını vermeye çalışacağız.

[geo_headline_2 tag=”h2″ color=”#e600ff”]Oya Alasya Kimdir?[/geo_headline_2]

Oya Alasya Yeşilçam sinema oyuncularından bir tanesidir. Gerçek adı Oya Mella’dır. Yeşilçamın haricinde Türk dizi sektöründe de boy göstermiştir. Oya Alasya kimdir sorusuna verilen bir diğer cevapta Zeki Alasya’nın eşidir cevabıdır. Türk sinemasının unutulmaz filmlerinden olan “köyden indim şehre, salak milyoner” gibi filmlerde oynamış bir oyuncudur.

Oya Alasya Yaşı
Oya Alasya Yaşı

[geo_headline_2 tag=”h2″ color=”#8c00ff”]Oya Alasya Yaşı ve Kariyeri[/geo_headline_2]

1949 doğumlu Oya Alasya 72 yaşındadır. Alasya eğitim hayatına İstanbul’da başlamış, aynı zamanda kariyerine de tiyatro ile başlamıştır. Zeki Alasya ile 1960’lı yılların sonuna doğru tanışmış, bu tanışıklık 1969 yılında evlilikle devam etti. Oya Alasya oyunculuk kariyerine 1970 yılında başlayan bir oyuncudur. 1970 yılında kariyerinin en hareketli yılını yaşamış ve peş peşe 3 adet sinema filminde rol almıştır. Oynadığı filmlerle büyük bir beğeni toplamış ve Yeşilçam efsaneleri arasına adını yazdırmıştır.

[geo_headline_2 tag=”h3″ color=”#ff00ae”]Oya Alasya Kızı[/geo_headline_2]

Oya Alasya 1974 yılından sonraki yıllarda herhangi bir dizi veya filmde rol almamıştır. Bunun sebebi de Zeki Alasya ile evliliğinden Zeynep adında bir kızı olmasıdır. Oya Alasyanın kızı Zeynep 1974 yılında dünyaya gelmiştir. 1987 yılında ise Zeki Alasya ile evliliklerini sonlandırmıştır. Bu evliliğin bitmesi ile kendisi uzunca bir süre gündemde yer almamıştır.

[geo_headline_2 tag=”h3″ color=”#ff00cc”]Zeki Alasya Kimle Evli[/geo_headline_2]

Zeki Alasya Oya hanımla boşandıktan sonra Türkiye Güzeli Sema Yunak ile evlenmiştir. Sema Yunak ile olan evliliği de 2008 yılında sona ermiştir. Bu evliliğin ardından da aralarında 35 yaş fark olan Jülide Adak ile evlenmiştir. Bu evlilik Alasya’nın son evliliği olmuştur. Oya Alasyanın şimdiki hali hala güzelliğine dikkat ettiğini gösteriyor.

[geo_headline_2 tag=”h2″ color=”#7300ff”]Oya Alasya Filmleri ve Dizileri[/geo_headline_2]

Oya Alasya hangi filmlerde oynadı diye soruyorsanız cevabı aşağıda;

  • 1974 Salak Milyoner
  • 1974 Köyden İndim Şehire
  • 1972 Sev Kardeşim
  • 1970 Tamam mı Devam mı
  • 1970 Üç Gelin Altı Damat
  • 1970 Kapıcının Kızı

[geo_headline_2 tag=”h2″ color=”#f700ff”]Oya Alasya Şimdiki Hali[/geo_headline_2]

Güzelliğinden hiçbir şey kaybetmemiş olan sinema oyuncusu Oya Alasya Şimdi Hali nin fotoğraflarını aşağıdan inceleyebilirsiniz.

oya alasya şimdiki hali
oya alasya şimdiki hali

 

FAQ

1949 doğumlu Oya Alasya 72 yaşındadır.

Oya Alasya, Zeki Alasya'nın ilk eşidir.

Oya Alasya eski Yeşilçam oyuncularından bir tanesidir. Tiyatro hayatına İstanbulda başlamış ve Zeynep adında çocuğu olduktan sonra ekranlarda boy göstermeyi bırakmıştır.

Oya Alasya, aslen Kıbrıslıdır. İlk ve orta öğrenimini orada tamamlamıştır. Daha sonra İstanbul'a taşınmıştır.

Oya Alasya 1969 yılında Zeki Alasya ile evlenmiştir. Boşandıktan sonra da yeni bir evlilik yapmamıştır.

Yorum yapın