Sermayesiz Nasıl Para Kazanılır?

Para kazanmak ve rahat bir hayat sürmek herkesin ortak hayalidir diyebiliriz. Ve bunun için çeşitli yatırımlar yaparız, yeni fikirleri üretiriz ve girişimlerde bulunuruz. Tüm bunların sonunda çok başarılı olup belirli bir süre sonra çok iyi paralar kazanma şansımız vardır. Bir de bunun yanında başarısız olup, tüm sermayemizi kaybetme ve bir de üstüne borç batağına saplanma ihtimalimiz de vardır. Bu da demek oluyor ki para kazanmak riskli bir iş. Peki ya hiç düşündünüz mü, sermayesiz para nasıl kazanılır diye? Hiçbir şekilde sermayenizin olmadığını düşünün. Ve öyle şeyler yapıyorsunuz ki, bir yerlerden size para geliyor. Böyle bir şey elbette ki mümkündür. Bunu mümkün kılan etken ise, sizin kişisel becerilerinizdir. Peki, sermayesiz para nasıl kazanılır? İşte cevabı…

Öncelikle kendinizi, zihninizle bir güzel tartın. Yani siz neleri yapabiliyorsunuz, kişisel becerileriniz nelerdir, neleri yapma konusunda iyisiniz vs… Daha sonra, bu özellikleriniz doğrultusunda ne gibi iş fikirlerine yönelebilirisiniz bunu hayal edin. Sizin kişisel yeteneklerinize de hitap edebilecek, sermayesiz nasıl para kazanılır konulu birkaç seçenek derledik. İşte o seçenekler;

Seçeneklere geçmeden önce okumak istersiniz diye şu başlığı şuraya bırakıyorum;

 

Fikir Sunun

 Unutmamak gerekir ki bu dünyadaki en değerli şeylerden biri de fikirdir. İstediğiniz kadar paranız olsun, fikriniz olmadığı sürece o para bir işe yaramaz. Ancak istediğiniz kadar fikriniz olsun, paranız olmasa bile aklınızdaki o fikirler bir şekilde işe yarar, size fayda sağlar. Aklınızdaki fikir, yatırım yapılmaya değer ve geleceğe yönelik bir plan niteliği taşıyorsa, bu fikrinizi sermayesi olan bir kişi ile paylaşıp hayata geçirebilirsiniz. Zaten bu şekilde para kazanan birçok insan vardır hayatta. Yeter ki ilerde getiri sağlayacak bir fikir olsun. Uygulamaya aldığınız takdirde hatırı sayılır paralar kazanabilirsiniz.

Satış Ortaklığı

 Diyelim ki ikna kabiliyetiniz yüksek ve insanlarla olan iletişiminiz de gayet iyi. Bu niteliğe sahip bir insanın kendi işini kurması ve güncel piyasada iş çevirmesi olası bir durumdur. Ancak sermayenizin olmaması, sizi tüm bunlardan mahrum bırakıyor gibi olabilir. Ancak birazcık düşünür ve farklı yollar ararsanız, tüm bu özelliklerinizi kullanarak yine kendi paranızı kazanabilirsiniz. Bunun en iyi yöntemlerinden biri de satış ortaklığı yapmak olacaktır. Yani gidip hali hazırdaki herhangi bir satıcı ile görüşeceksiniz, o kişinin ürünlerini satmak karşılığına belirli bir miktar ücret alacaksınız. Ve aldığınız parayı da maaş usulü yerine ürün başı komisyon şekilde alırsanız, bir de üstüne iyi oranda satış yaparsanız, güzel paralar kazanabilirsiniz.

Sosyal Medya Yönetimi

 Eğer ki sabırlı ve istikrarlı bir kişi olduğunuzu düşünüyorsanız, sosyal medya alanı tam size göre. Günümüz koşullarında hemen herkesin en az bir adet sosyal medya hesabı bulunmaktadır. Bu da demek oluyor ki insanlar, gerçek hayatlarının yanı sıra çok aktif de bir sosyal medya hayatı yaşıyorlar. Örneğin geniş kitlelere hitap eden bir sosyal medya hesabı açmak, o hesapta düzenli paylaşımlar yapmak ve hesabı büyütmek, size ilerde belirli miktarlarda paralar kazandırabilir. Bu paralar, hesabınızda yayınlayacağınız reklamlara ve sizin mevcut takipçi sayınıza göre değişiklik gösterebilmektedir. Ancak şunu söyleyebiliriz, eğer ki bir gün çok ciddi kitlelere hitap ederseniz, çok ciddi paralar da kazanabilirsiniz.

Tasarım Yapmak

 Hayal gücünüz, el beceriniz ve görsel dizaynınız iyiyse, çeşitli tasarımlar yapıp satabilirsiniz. Tasarım yapmak, birçok farklı konuda ve birçok farklı çeşitte yapılabilir. İsterseniz bilgisayar başına geçip bir programda sanal çizimler yaparsınız, isterseniz de somut bir nesne tasarlayabilirsiniz. Bu konuda para kazanabilmek için belirttiğimiz bu gereksinimlerin yanında bir de tanınmak vardır. Yani insanlar sizin iş kalitenizden ne kadar haberdar olurlarsa, sizden talep edecekleri iş sayısı da o kadar artar.

 

Daha gelişmiş İnternetten Sermayesiz Para Kazanma Yolları yazısı için;

 

“Sermayesiz Nasıl Para Kazanılır?” üzerine bir yorum

Yorum yapın