Sermayesiz Para Kazanma Yolları 2021

Bu yazımda sizlere internetten sermayesiz para kazanma yolları konusunda bilgiler vereceğim.

İnternet çağının gelişmesiyle birlikte biz insanlar için farklı farklı gelir kapıları da ortaya çıkmaya başladı. İnternetten para kazanmak artık eskisinden daha kolay ve birçok farklı yöntemi mevcut… Kim olduğunuz fark etmeksizin para kazanabilirsiniz.

Öncelikle bazı şeylerin farkında olmanız lazım. İnternet, deniz deryadır. Yani olasılıklar aklınıza gelmeyecek kadar fazladır. Kendinize bir hedef bulmanız ve bu hedefe ulaşmanızı sağlayacak doğru yolu planlamanız gerekir sadece. Bu yazdığım yazıda sizlere para kazandıracak yöntemler hakkında olabildiğince net bilgiler vermeye çalışacağım. Sizlere internetten para kazanmanın kolay yöntemlerini anlatacağım da diyebiliriz.

Sunacağım yöntemler ile kiminiz 3 lira kazanırken kiminiz 30000 lira kazanabilirsiniz. Ben burada fikir vereceğim ve bu fikirleri geliştirmek tamamen size kalmış bir şey. Önemli olan hedefiniz ve yapacağınız doğru plandır. “Ne kadar ekmek, o kadar köfte”. Yani harcadığınız zaman, verdiğiniz emek, üzerine ne kadar düştüğünüz para kazanmanızı artıracak şeylerdir ve bunlarda tamamen size bağlıdır.

Ne demiş Atamız(M. Kemal Atatürk) “Ben hayatımın hiçbir anında karamsarlık nedir tanımadım.” Yani hiçbir zaman karamsar olmayacak ve konsantre olacaksınız. Motivasyonunuzu yitirmeyecek, daha fazla çalışacaksınız. Başarıya giden yol atılan ilk adımla alakalıdır. Önemli olan ilk adımı atmak ve asla pes etmemek, yapabileceğine inanmaktır.

Bu rehber ile birlikte internette para kazandıran yöntemleri bulacaksınız. Unutmayın burada yazılanları herkes yapabilir. Okuyun ve sizi çeken, ilgilendiğiniz bir alandan internetten para kazanma yollarına odaklanın. Unutmayın! Burada yazılan yöntemler sizi zengin edecek büyülü şeyler değildir. Bunlar sadece sizler için yazılmış fikirlerdir.

İnternetten Sermayesiz Para Kazanma Yolları

Sizler için daha önceden hazırlamış olduğumuz daha kısa bir rehber vardı. Okumak için;

[geo-post id=”152″ label=”Önerilen Yazı”]

 

[geo_headline style=”colored” type=”round” number=”1″]Web Sitesi Kurarak Para Kazanmak[/geo_headline]

Web sitesi kurarak para kazanmak bilmeyenler için uzun bir süreç gerektirir. Öncelikle kendinize bir içerik girebileceğiniz bir alan seçmeniz gerekiyor. Teknolojiden anlayan teknoloji, oyundan anlayan oyun vs. Kendinize uygun alanı seçtikten sonra bir Domain ve Hosting almalı ve sitenizi kurmalısınız. Kurulan sitenin ayarlarını yapıp, içeriklerinizi girmelisiniz. Bir süre sonra size para kazandıracak olan “Google ADSENSE”ye başvuru yapmalısınız. Adsense onayı aldığınızda sitenizde yayınlanan reklamlara tıklama olduğu zaman tıklama başına para alacaksınız.

[geo_headline style=”colored” type=”round” number=”2″]Anket Doldurarak Para Kazanmak[/geo_headline]

Bazı firmalar insanların tercihlerini ve davranışlarını anlamak için anket yaptırmaktadır. Bu tür verileri toplamak için online olarak anketlere katılmanızı istiyorlar ve bu verilerle para kazanıyorlar. Firmaların neler yaptığı bizler için tabii çok bir şey ifade etmiyor. Burada bizi ilgilendiren nokta nasıl para kazanacağımız. Anket siteleri sizlere katıldığınız anketlere göre sizlere para veriyorlar. Çok büyük paralar kazanamayacak olsanız bile başlangıç için fena bir seçenek değil. Birkaç farklı firma ile anlaşıp kazancınızı katlayabilirsiniz. İlerleyen günlerde bu konuyla ilgili detaylı bir yazı yazacağım.

[geo_headline style=”colored” type=”round” number=”3″]Makale Yazarak Para Kazanmak[/geo_headline]

Bu yöntem ülkemizde en çok kullanılan yöntemlerden bir tanesidir. İnternette çok fazla site bulunmakta ve bu siteler için içerik üretilmesi gerekiyor. Her insan içerik üretemeyebilir bu yüzden içerik üretme yeteneği olan insanlar bu özellikleri ile para kazanabilirler.

Bu işte rekabet oldukça fazla bu yüzden farklı farklı sitelerden başvuru yapıp kovalamanız gerekiyor. Özellikle webmaster ve freelancer sitelerinde yazar arayan oldukça fazla insan var. Bu siteleri takip etmenizde fayda var.

Sizler için makale yazarlığı yapabileceğiniz, müşteri bulabileceğiniz birkaç platform paylaşalım;

1 – R10.net (Türkiye’nin en büyük Webmaster Platformu)

2 – Bionluk.com (Freelancer Sitesi)

3 – Armut.com (Freelancer Sitesi-sayılır-)

[geo_headline style=”colored” type=”round” number=”4″]Youtube’dan Para Kazanmak[/geo_headline]

Youtuber’lık son yıllarda dünyanın en popüler mesleklerinden bir tanesi. Son yıllarda piyasa o kadar kızıştı ki sonradan katılanların bu işi yapabilmesi oldukça zorlaştı. Fakat ne demiştik? İnternet, derya deniz. Kısacası pastadan payınızı her türlü alabilirsiniz.

Youtube’dan para kazanmak için yapmanız gereken en önemli şey doğru içeriği üretmektir. İzleyicilerin ilgisini çeken içerikler üretebilirseniz pastadaki payınız büyür. Pay büyüdükçe daha fazla para kazanabilirsiniz.

Bu işe başlamadan önce maliyetleri olduğunu ve bunları karşılamanız gerektiğini bilin. Öncelikle ne yapacağınıza karar verin. Tamamen kamerasız bir içerik mi üreteceksiniz yoksa kamera kullanacak mısınız? Kamera kullanırken mikrofona ihtiyacınız var mı? Bütün bunları belirledikten sonra bir liste yapın ve listedeki ürünleri satın alın.

Bence ilk etapta bilgisayarınız var ise direkt video editleyerek işe başlayabilirsiniz. Böylelikle kamera, mikrofon gibi ekipman ücretlerini bir süre ertelemiş olursunuz. Para kazanmaya başlayınca da  yatırım yaparsınız.

Youtube’da para kazanma sistemi tamamen izleyicinin görüntülemesine bağlı olarak değişiyor. Kısacası ne kadar çok izlenirseniz o kadar çok kazanırsınız. UNUTMAYIN! İLGİ ÇEKİCİ İÇERİK ÜRETMENİZ LAZIM!

[geo_headline style=”colored” type=”round” number=”5″]İnstagram’dan Para Kazanmak[/geo_headline]

İnstagram bizlere oldukça farklı yöntemlerle para kazandırabilecek bir mecradır. Kimimiz ürünlerimizi satabilirken, kimimiz reklam yapabiliyor ya da başka yöntemlerle para kazanabiliyoruz.

İnstagram’dan para kazanabilmeniz için öncelikle güzel bir sayfanız ve sizi takip eden kullanıcılar olması lazım. Kısacası takipçi çekmelisiniz. İnsanların sizleri takip etmesi için ilgi çekici olmalısınız. İlgi çekici olursanız popüler olursunuz ve popülerlikte sizlere para kazandırır.

Yönteminizi belirleyin. Ürün mü satacaksınız, büyük bir sayfadan reklam mı satacaksınız, sitelere üye mi çekeceksiniz? Bu sorulara göre yöntem belirlemeniz daha kolay olacak.

[geo_headline style=”colored” type=”round” number=”6″]Twitch Üzerinden Para Kazanmak[/geo_headline]

Twitch üzerinden para kazanabilmeniz için öncelikle iyi bir bilgisayara ve kameraya sahip olmanız gerekiyor. Oyun oynayacak, sohbet edecek ve para kazanacaksınız.

Kendinize bir twitch kanalı oluşturun ve yayın yapmaya başlayın. Mümkün oldukça popüler oyunlarla yayın yapın, böylelikle daha fazla kullanıcı çekebilirsiniz. Bol kazançlar!

[geo_headline style=”colored” type=”round” number=”7″]Grafikerlik Yaparak Para Kazanmak[/geo_headline]

Photoshop, İndesign vs. programları kullanmayı bilen kişiler bu programlar üzerinden güzel paralar kazanabilirler. Tabii müşteri bulabilirseniz?

Yapmanız gereken kendinize müşteri bulabileceğiniz platformlara üye olmak ve ilan açmak. Bionluk, Armut, R10, Wmaraci gibi web sitelerine üye olup burada müşterilerin taleplerine yanıt verebilir, iş alabilirsiniz. Aynı zamanda kendi ilanınızı açarak müşteri de çekebilirsiniz.

[geo_headline style=”colored” type=”round” number=”8″]Forum Sitesi Açmak[/geo_headline]

Forum siteleri, insanların bilgi almak için uğramış olduğu sitelerdendir. Buradaki en güzel nokta da sizin değil, direkt bilgisi olan insanların kendi kendine yazdığı ve size para kazandırdığı bir alan olmasıdır. Forum sitesi kurup belli bir kitle çektikten sonra “Google”dan zirveye çıkabilirsiniz ve zirveye çıkınca çok iyi paralar kazanabilirsiniz.

[geo_headline style=”colored” type=”round” number=”9″]Online Çeviri Yapın[/geo_headline]

Yabancı diliniz varsa bunu kullanmanız lazım! Bir dili çok iyi biliyorsanız bilmeyenler için bir ihtiyaçsınız… Çeviri yaparak çok güzel para kazanacağınız mecralar mevcut. Bu mecralara üye olarak bildiğiniz dil üzerinden çeviriler yapacaksınız ve para kazanacaksınız. 100 kelime çevirisi başına 5-6 Türk Lirası kazanabilirsiniz.

Çeviri müşterisi bulabileceğiniz siteler: R10, Fiverr, WmAraci, SadeceONUzmanKirala, SadeceON

[geo_headline style=”colored” type=”round” number=”10″]Uygulama Oluşturmak[/geo_headline]

Yazılımcı mısınız? O zaman üretin! İyi bir yazılımcı iseniz insanların yararına yapacağınız bir uygulama ile çok büyük paralar kazanabilirsiniz. Bence bir uygulama yaparken bir şeylere değmeniz gerekiyor. Yani bir takım problemlere çözüm üretmeniz gerekiyor. Örneğin UBER! Ülkemizde taksilerin pahalı olması, her yere gitmemesi, sınırlı sayıda müşteri alması bir takım problemler oluşturuyordu. UBER bu konularda bir çözüm getirdi ve kısa sürede popüler oldu. Her ne kadar taksicilerin lobisi ile ülkemizde iş yapamasalar da güzel bir örnek olduğunu düşünüyorum. Genel problemlere çözüm getirecek bir uygulama oldukça fazla ilgi çekecektir.

[geo_headline style=”colored” type=”round” number=”11″]Link Kısaltarak Para Kazanmak[/geo_headline]

Sermayesiz para kazanma yolları ndan bir diğeri de link kısaltmaktır. Uzun yıllardır kullanılan bir yöntemdir link kısaltmak. Link kısaltarak para kazanmak için herhangi bir deneyime ihtiyacınız yok. Link kısaltma sitelerine üye olarak insanların tıklayacağı linkleri kısaltabilirsiniz. Kısalttığınız bu linklere tıklama başına da para kazanabilirsiniz. Ortalama olarak 1000 tıklamaya 5-6 dolar kazanabilirsiniz.

Bu konuyla ilgileniyorsanız en iyi link kısaltma siteleri adlı konumuzu okuyabilirsiniz.

[geo_headline style=”colored” type=”square” number=”12″]DropShipping ile Para Kazanmak[/geo_headline]

Bu yöntem son yıllarda popüler olmuş bir yöntemdir. Hiçbir sermaye ve depo olmaksızın internetten ürün satarak komisyon alarak para kazanacağınız yöntemdir. Bazı firmalar sizler yerine ürünleri üretiyor ve depolarında tutuyor ve satmış olduğunuz her ürün başına size para veriyor. Böylelikle hiçbir iş ile uğraşmadan para kazanıyorsunuz. Bu konuyla ilgili detaylı bilgiyi sizlerle başka bir yazımızda paylaşacağız.

[geo_headline style=”colored” type=”round” number=”13″]Kurs Verin[/geo_headline]

Uzman olduğunuz bir alan varsa bu alanla çok iyi paralar kazanabilirsiniz. Online birebir ders ya da hazırlamış olduğunuz bir video serisi satarak ders verebilirsiniz.

2020 yılıyla online işler oldukça hız kazandı. Korona pandemisinden dolayı insanların evden çıkamaması bu durumda biliyorsunuz ki çok etken. Krizler her zaman fırsata çevriliyor. Para kazanmak için sürekli yeni yöntemler çıkıyor ve bu kervana erken katılanlar büyük pastayı yiyorlar.

Bu dönemde insanların birebir yada toplu olarak bir alanda eğitim alması maalesef şimdilik yasak, bu yüzden online olarak vereceğiniz kursalar her zamandan daha fazla şekilde ilgi çekecek durumda. Farklı mecraları kullanarak hazırlamış olduğunuz kursları satabilir ya da birebir online konferans ile ders verebilirsiniz. Aklıma ilk olarak “udemy” geliyor. Bu siteyi inceleyip, hazırlayacağınız dersleri buraya yükleyebilirsiniz.

Para kazanmak maalesef hepimiz için en önemli ihtiyaç. Bu hayatta para olmadan bir şey yapmak imkansıza yakın. Para kazandığınız zaman hayatınızda sahip olamadığınız şeylere sahip olabilirsiniz. Bunun gerçekleşmesi için farklı farklı yollar deneyeceksiniz, kimi zaman başarılı kimi zaman başarısız olacaksınız. Bilmeniz gereken tek şey asla vazgeçmemeniz. Başarıya giden yol başarısızlıklardan geçer. Asla vazgeçmeyin ve çalışmaya devam edin.

Bu yazım umarım sizlere faydalı olmuş ve fikir sahibi yapmıştır sizleri. İlerleyen günlerde maddeleri artırarak internetten sermayesiz para kazanma yolları başlığını güncellemeye devam edeceğim. Aklınıza takılan şeyleri yazımızın altından yorum yaparak sorabilirsiniz. HAYATTA BAŞARILAR!

 

FAQ

İnternet üzerinden sermaye koymadan birçok işle para kazanabilirsiniz.

Hızlı para kazanmak için birden fazla iş yapmak gerekmektedir.

Dünyada milyonlarca kişi internetten para kazanıyor. Kısacası evet sizlerde internet üzerinden para kazanabilirsiniz.

Evden çıkmadan para kazanmanın birçok yolu vardır. Detaylar için konumuzu okuyabilirsiniz.

“Sermayesiz Para Kazanma Yolları 2021” üzerine bir yorum

Yorum yapın