Snapchat Kullanıcı Adı Değiştirme 2021

Snapchat Kullanıcı Adı Değiştirme
Snapchat Kullanıcı Adı Değiştirme

 

Snapchat kullanıcı adı değiştirme işlemi her ne kadar kolay gözükse de Snapchat güvenlik sebeplerinden ötürü kullanıcılarına direkt olarak Snapchat kullanıcı adını değiştirme izni vermiyor. Bunun yerine sağlamış oldukları farklı yollar mevcut. Ancak bu yollar kesin olarak Snapchat kullanıcı adı değiştirmenizi sağlamıyor.

 

Snapchat Kullanıcı Adı Nasıl Değiştirilir?

Snapchat kullanıcı adınızı değiştirmek yerine kullanıcı adınızın yerini alabilecek “Görünen Ad” isimli bir yola başvurmanız gerekiyor. Bu yol sayesinde kullanıcı adınızı kısmen değiştirmeniz mümkün. Şimdi sizlere Snapchat kullanıcı adı değiştirmenin nasıl olacağından bahsedeceğiz.

 

Ayarlar Bölümüne Giriş

Snapchat görünen adını düzenlemek için ayarlar kısmına girmeniz gerekiyor. Bunun için ekranınızın sol üst kısmında bulunan Bitmoji simgesine tıklayın. Daha sonra sağ üst kısımda bir dişli çark göreceksiniz, bu dişli çarka tıklayıp ayarlar bölümüne ulaşabilirsiniz.

Görünen Ad Düzenleme

Ayarlar bölümüne girdiğinizde sizi “Hesabım” kısmı karşılayacaktır. Bu bölümde bizim ilgileneceğimiz kısım ise Ad ve Kullanıcı Adı kısımları. Kullanıcı Adı’nın üstüne tıkladığınızda Snapchat kullanıcı adı değiştirmenin mümkün olmadığını ve sadece hesabınızı paylaşmanızı sağladığını görebilirsiniz. Görünen adınızı düzenlemek için ise Ad kısmına tıklamanız yeterli. Bu bölüme yazacağınız ad ile arkadaşlarınızın sizi tanımasını sağlayabilir ve yeni arkadaşlar edinebilirsiniz.

Snapchat Arkadaş Ekleme

Arkadaş eklemek için yukarıda bulunan ara kısmına eklemek istediğiniz kişinin kullanıcı adını yazıp kişinin yanında çıkan ekle butonuna basmanız yeterlidir. Eğer eklemek istediğiniz kişi arkadaşlık isteğinizi kabul ederse mesajlar kısmından kendisine ulaşabilirsiniz.

Snapchat Hesabı Silme ve Dondurma

Snapchat Hesap Silme
Snapchat Hesap Silme

Yeni bir Snapchat hesabı açtınız ve eski hesabınızın Snapchat kullanıcı adını kullanmak istiyorsanız uygulayabileceğiniz yollar Snapchat hesabınızı dondurmak veya silmektir.

Snapchat hesap dondurma işlemi için Snapchat Hesap Portalı linkine tıklamanız ve açılacak olan sayfada Snapchat hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor. Giriş yapıp hesabınızı silmek istediğinize dair onay verdikten sonra snapchat kullanıcı adı ve parolanızı tekrar girip “Delete Account” yani “Hesabı Sil” butonuna tıklamanız yeterli. Snapchat hesabınızı dondurduktan sonraki 30 gün boyunca eğer hesabınızı tekrar açmazsanız 30 günün sonunda hesabınız otomatik olarak silinecektir.

Snapchat hesabınızı dondurdunuz ve Snapchat hesap silme işleminin gerçekleşmesini istemiyorsanız hesabınızı dondurmanızdan itibaren başlayacak 30 günlük süre sona ermeden önce Snapchat uygulamasına kullanıcı adınızı ve şifrenizi yazarak hesabınızı tekrardan aktifleştirebilirsiniz.

Yorum yapın