Sorun Bildirdiğinden Windows Bu Aygıtı Durdurdu. (kod 43) Hatası Çözme

Windows kullanıcıları bazı zamanlar “Sorun bildirdiğinden windows bu aygıtı durdurdu. (kod 43)” adlı hata ile karşı karşıya kalabiliyorlar. Bu makalemizde sizlere sorun bildirdiğinden windows bu aygıtı durdurdu. (kod 43) hatası nedir, nasıl çözülür bunları anlatacağız.

Kullanıcılar Windows işletim sistemli bilgisayarlarını kullanırken aynı zamanda işlemci, sabit disk, ram, klavye, mouse, hoparlör gibi pek çok donanımı da kullanır. Bu aygıtların kullanımı sırasında Sorun bildirdiğinden windows bu aygıtı durdurdu. (kod 43) hatasıyla karşı karşıya kalan kullanıcılar sorunun nasıl çözüleceğini ve neden böyle bir hata aldıklarını merak ediyorlar. Peki sorun bildirdiğinden windows bu aygıtı durdurdu. (kod 43) hatası nedir?

Sorun Bildirdiğinden Windows Bu Aygıtı Durdurdu. (kod 43) Hatası Nedir?

Sorun Bildirdiğinden Windows Bu Aygıtı Durdurdu Hatası Nedir?
Sorun Bildirdiğinden Windows Bu Aygıtı Durdurdu Hatası Nedir?

İngilizce’de “Windows has stopped this device because it has reported problems. (Code 43)” olarak geçen sorun bildirdiğinden windows bu aygıtı durdurdu. (kod 43) hatası aygıt yöneticisinin, sisteminizde kullanmış olduğunuz donanım ve aygıtların sorunlu çalışması durumunda karşınıza çıkarmış olduğu bir sistem hatasıdır. Lakin endişelenmenize gerek yok. Bu sorunu çözmek için uygulayabileceğiniz basit ama etkili bazı yöntemler var.

Sorun Bildirdiğinden Windows Bu Aygıtı Durdurdu (kod 43) Hatası Nasıl Çözülür?

Sorun bildirdiğinden windows bu aygıtı durdurdu (kod 43) hatası nasıl çözülür diyorsanız öncelikle aygıt yöneticisini açın. Bunun için arama kısmına aygıt yöneticisi yazıp karşınıza çıkan seçeneğe tıklamanız yeterli. Daha sonra hata veren aygıtı bulun. Hatalı aygıtın üzerinde genellikle ünlem işareti bulunur. Bu sayede hangi donanımın sorunlu olduğunu anlayabilirsiniz. Hatalı aygıtı bulduktan sonra üstüne sağ tıklayın ve Kaldır butonuna basıp işlemi onaylayın.

Daha sonra tekrar Aygıt Yöneticisi’ni açın ve sağ yukarıdaki Donanım Değişikliklerini Tara butonuna tıklayın. Bu sisteminizden kaldırmış olduğunuz donanımı Aygıt Yöneticisi’nin tekrar indirmesini sağlayacaktır. İşlemleri gerçekleştirdikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın ve sorunun devam edip etmediğini kontrol edin. Sorununuz büyük ihtimalle çözülmüş olacaktır.

Dilerseniz silmiş olduğunuz aygıtı otomatik olarak Aygıt Yöneticisi üzerinden indirmek yerine kendiniz manuel olarak da indirebilirsiniz. Diyelim ki ekran kartı sürücünüzü sildiniz ve tekrar indirmek istiyorsunuz. Bunun için ekran kartı firmasının, kendi internet sitesi üzerinden sağlamış olduğu Drivers & Support kısımlarından, kullanmış olduğunuz ekran kartının sürücüsünü tekrardan indirebilirsiniz. Bu da sorun bildirdiğinden windows bu aygıtı durdurdu. (kod 43) hatası çözümünü sağlayacaktır. Sisteminiz her ne kadar gerekli donanımları otomatik olarak indirse de bazı zamanlar yanlış veya eski sürücüleri indirebiliyor. Bu yüzden sisteminizde bulunan harici aygıtların (Örneğin: Ekran kartı, chipset, klavye-mouse vb.) sürücülerini manuel olarak indirmek daha güvenli ve sağlıklı olacaktır. Bu makalemizde sorun bildirdiğinden windows bu aygıtı durdurdu. (kod 43) hatası nedir, nasıl çözülür bunları anlattık. Aklınıza takılan herhangi bir soru veya anlamadığınız bir kısım olursa bize yorumlar kısmından iletmeyi unutmayın.

FAQ

Hatalı aygıtı silip tekrar yükleyerek sorunu çözebilirsiniz.

Hata Kodu 43, Windows Aygıt Yöneticisi'nin sorunlu bir aygıtla karşılaşması durumunda kullanıcıyı uyarmasını sağlayan bir Aygıt Yöneticisi hata kodudur.

Hatalı sürücüyü silip, Nvidia'nın kendi sitesi üzerinden sürücüyü tekrar indirerek sorunu çözebilirsiniz.

Yorum yapın