Steam Cevher Nedir? Ne işe Yarar?

Steam cevher nedir, steam cevher nasıl kazanılır? Steam, oyuncuların bir numaralı oyun platformudur. Steam’de oyunculara özel hizmetler verildiği ve çeşitli kampanyalar düzenlendiği için oyuncular herhangi bir oyun oynamak istediğinde ilk olarak Steam’e başvururlar. Sunulan hizmetlerden birisi de bu makalemizde anlatacağımız steam cevherleri. Makalemizde sizlere steam cevher nedir, steam cevher ne işe yarar bunlardan bahsedeceğiz.

Steam Cevher Nedir?

Steam Cevher Nedir
Steam Cevher Nedir

Steam’in kullanıcılarına sunduğu Steam Cevher hizmeti sayesinde kullanıcılar steam üzerinde çeşitli özellikler kazanabiliyorlar. Diğer adı Steam Gem olan bu steam cevher ile para kazanmak veya Steam’de steam cevher ile level atlamak mümkün. Oyuncular cevherleri biriktirip 1000 cevhere ulaşırsa isterlerse kendilerine bir cevher çuvalı oluşturabilir ve bu sayede piyasada yer edinebilirler.

Bu da Steam kullanıcılarının yer aldığı steam pazarında yer alacaklar anlamına geliyor. Tüm kullanıcıların yer aldığı bu online pazarda önemli roller üstlenip keşifler yapabilirler. Steam cevheri ne işe yarar öğrendikten sonra siz de piyasaya hakim olabilir ve önemli roller üstlenebilirsiniz.

Steam Cevher Ne İşe Yarar?

Steam cevherinin en önemli işlevi oyunculara rozet kazandırmak diyebiliriz. Steam’de indirdiğiniz ve oynadığınız oyunlar sizlere bazı kartlar kazandırır. Bu kartların da belirli setleri bulunuyor. Bu setleri tamamladığınız zaman da rozet kazanmış oluyorsunuz. Kazanılan bu rozetlerle de isterseniz steam seviyenizi arttırabilirsiniz.

Kart kasma sınırına geldiğinizde bu işlemi cevher ile de gerçekleştirme imkanınız bulunuyor. Cevherleri kullanarak Steam hızlandırma paketi oluşturma ve dolaylı yoldan steam cevher ile oyun alma işlevini gerçekleştirebilirsiniz.

Steam cevher çuvalı nasıl yapılır diyorsanız, Steam cevheri kazanarak biriktirdiğiniz her 1000 cevheri, steam cevher çuvalı haline getirebilirsiniz. Oluşturmuş olduğunuz çuvalları pazarda satışa sunabilir ve steam üzerinden kazanç sağlayabilirsiniz. Fakat kazandığınız paralar Steam paraları olduğu için yalnızca Steam’de kullanılabilir ve bu parayı gerçek paraya çeviremezsiniz. Steam cevher nasıl kazanılır bir bakalım.

Steam Cevher Nasıl Kazanılır?

Steam Cevher Çuvalı
Steam Cevher Çuvalı

Steam’de cevher kazanmanın birden farklı pek çok yolu bulunuyor. En kolay yollardan birisi de steam envanterinizde bulunan ögeleri steam cevherine dönüştürmek diyebiliriz. Steam arka planları, rozetler ve kartları isterseniz steam cevherlerine dönüştürebilirsiniz.

Bir diğer yöntem de Steam Topluluk Pazarı’nda cevher çuvalı satın almaktır. 1000’lik cevher çuvallarını steam topluluk pazarı üzerinden düşük fiyatlarla satın alabilirsiniz. Bunun yanı sıra Steam’de sıklıkla düzenlenen indirim zamanlarında da steam cevher satın alabilirsiniz ve dilerseniz indirim olmayan zamanlarda normal fiyatına satıp kâr yapabilirsiniz. Bu sayede daha ucuza daha fazla steam cevheri kazanma imkanınız bulunuyor.

Steam Hızlandırma Paketi Nedir?

Steam hızlandırma paketi, içerisinde hem temel hem de parlak kartları bulundurabilen 3 koleksiyon kartından oluşan bir steam hizmetidir. Hızlandırma paketleri de kartlar gibi rastgele olarak kazanılmaktadır. Hızlandırma paketi düşürmek için Steam’de aktif bir kullanıcı olmanız gerekiyor ve seviye kazandıkça da steam hızlandırma paketi oluşturma şansınızı arttırabiliyorsunuz.

Steam Topluluk Pazarı Nedir?

Steam Topluluk Pazarı Nedir
Steam Topluluk Pazarı Nedir

Steam topluluk pazarı nedir sorusunu, Steam’in kullanıcılarına sunmuş olduğu online bir açık dünya pazarıdır şeklinde açıklayabiliriz.. Bu pazarda, kullanıcılara oyunlardan kazandığı çeşitli kasa, silah kostümleri ve karakterleri satıp para kazanma ve pazarda satışa sunulan ürünleri satın alma imkanı veriliyor. Bu sayede kullanıcıların birbirleriyle alışveriş içinde olması ve fiyatların arz-talep doğrultusunda belirlenmesi sağlanıyor.

 

 

FAQ

Steam hızlandırma paketi, Steam'in kullanıcılarına sunmuş olduğu ve içerisinde her bir oyun için 3 adet koleksiyon kartı bulunan bir hizmettir.

Steam cevherin en temel işlevi oyunculara rozet kazandırmasıdır.

Steam'de seviyenizi yükselttiğiniz zaman arkadaş ekleme sınırınız 5 artırılır ve hızlandırma paketi düşürme ihtimaliniz artar.

“Steam Cevher Nedir? Ne işe Yarar?” üzerine bir yorum

Yorum yapın