Steam Kullanıcı Adı Değiştirme

Yazı İçi Başlıklar

Bu yazıda sizlere steam kullanıcı adı değiştirme işleminin nasıl yapılacağını anlattık. Sizlerde aşağıdaki yöntemle değişiklik yapabilirsiniz.

Tam bir oyun medyası olarak tanınan Steam, dünyanın en geniş çaplı oyun servisi oma ünvanını da elinde tutmaktadır. Mevcut pozisyonunu tamamen kullanıcı deneyimine vermiş olduğu önem sayesinde elde eden bu platform, uygulama içi birçok avantaja da olanak sağlamaktadır. Öyle ki bu platformda arkadaşlarınızla beraber online oyunlar oynayabilir ve oyun tarzı size uyan diğer kullanıcılar ile tanışabilirsiniz. Yine, oynanan oyunları daha keyifli hale getirmek ve Steam dünyasında daha renkli bir profile sahip olmak isteyen kişiler, kendilerine has Steam kullanıcı adı ile ön plana çıkmaktadır. Bu platforma kayıt olan kişilerin çoğu, daha sonra değiştirme ihtimali olan bir kullancı adı seçmektedir. Peki, ilk başta belirlenen Steam kullanıcı adı değiştirme nasıl olur? İşte cevabı…

Steam Kulanıcı Adı Nasıl Değiştirilir?

Steam platformu, diğer platformlardan farklı olarak sizlere tek bir alan üzerinden kullanıcı adı seçme olanağı sağlamaz. Bunun yerine, iki farklı şekilde kullanıcı adı seçersiniz. Bunlardan ilki, platforma yeni kayıt olurken seçtiğiniz kullanıcı adıdır. Ve unutulmamalıdır ki; Steam platformuna kayıt olurken seçmiş olduğunuz kullanıcı adı bir daha kesinlikle değiştirilemez. Bu söylemden kastımız, kullanıcı adları genelde profil ayarları kısmından değişir. Giriş için kullanılan Steam kullanıcı adınızı ise profil ayarları yerine, bizzat Steam platformuna mail atarak değiştirebilirsiniz. Bunun için ise çok geçerli ve gerçekçi bir sebebinizin olması gerekir.

Kullanıcılar, herkes tarafından görülen ve “profil ismi” olarak adlandırılan kısmı diledikleri gibi değiştirebilmektedir. Bu işlem için sırasıyla şu adımları izlemeniz gerekir;

Web sitesi veya uygulama üzerinden Steam platformuna giriş yapın.
Daha sonra, “kullanıcı adı” kısmına tıklayın.
Tıkladıktan sonra karşınıza çıkacak olan profil menüsü üzerinden “profil düzenle” seçeneğine tıklayın.
Ve karşınıza profil isminizi değiştirebileceğiniz kısım gelecektir. Bu kısım, ekran üzerinde “profil adı” olarak yazmakta olup, bu kısıma yazacağınız her bir isim, sizin bu platformdaki profil adınız olarak kaydedilir.
En son işlem olarak da “Değişiklikleri Kaydet” seçeneğine tıklayıp, yeni profil adınızı kullanabilirsiniz.

Steam profil adı değiştirme olarak yaptığınız bu işlemden sonra profil kısmınızda yine de eski kullanıcı adınız yazıyor ise, hesabınızdan çıkış yapıp tekrar giriş yapmayı deneyebilirsiniz.

Kullanıcı adı değiştirdikten sonra Steam Profil Linki Bulma için bu yazıyı okuyabilirsiniz

FAQ

Steam Kullanıcı adı değiştirilemez fakat görünen ad değiştirilebilir.

Steam kullanıcı adı profil kısmından düzenlenebilir.

Steam çok oyunculu bir şekilde oyunlar oynamak için tasarlanmış olan bir dijital platformdur.

 

Yorum yapın