1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. Steam Profil Linki Bulma

Steam Profil Linki Bulma

steam profil linki 2020

Steam Profil Linki Bulma

Merhaba arkadaşlar bu yazımda sizlere Steam profil linki bulma, daha doğrusu kendinize özel steam profil linki oluşturma işleminin nasıl yapıldığını anlatacağım. Oldukça kolay, iki adımlı bir işlem aşağıdaki yazıyı okuyup, görsellere bakarak çok rahat bir şekilde yapabilirsiniz.

steam profil linki nerde

Steam profil linkinizi öğrenmek için önce programı açmanız gerekiyor. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra kullanıcı adınızın üstüne fare(Mouse) ile geliyorsunuz. Kullanıcı adınıza tıklıyorsunuz ve alttan açılan menüden profil seçeneğini seçiyorsunuz. Daha sonra açılan sayfada 3. Sırada bulunan özelleştirilmiş bağlantı seçeneğini kullanarak profilinize özel link yapabiliyorsunuz. Bu link sizin profilinizin linki oluyor ve sizden başkası alamıyor.

steam profil linki bulma

 

Kısa yazıları sevmiyorum, o yüzden bu yazımızın altına ufak da olsa Steam hakkında bilgi içerikli bir şeyler yerleştirelim.

Steam Nedir?

Steam, Valve reis tarafından oluşturulmuş olan, 2003 yılında bizlere hizmet vermeyen başlayan dijital olarak oyun dağıtımı yapan bir platformdur. Hepinizin de bildiği gibi bir Steam hesabı açarak istediğiniz oyunu satın alıyor ve bilgisayarınıza indirip oynayabiliyorsunuz.

Steam 17 yıldır bizlere hizmet vermekte olan, neredeyse piyasayı tekeline almış, bütün top seviyede oyunların dağıtım haklarını elinde bulunduran bir şirkettir. Gerçi son yıllarda “bedava” oyun dağıtımını üst seviyede yapan “Epic Game Store” bir nebzede olsa rekabet oluşturmaya başladı. Rekabet her zaman kullanıcılar için faydalıdır. O yüzden Epic Game Store’a başarılar diliyorum.

Steam ve Epic gibi platformlar ile arkadaş ekleme, online oyun oynama, hediye etme gibi seçenekleri de kullanabiliyorsunuz. Aynı zamanda hikaye modlu oyunlarda otomatik olarak oyun yedekleme seçeneği bulunuyor. Kısacası oyuncular için birçok avantajı içinde barındırıyor bu platform arkadaşlar.. Neyse çok uzatıp konuyu alanından dışarı çıkartmayalım. Yukarıda bahsettiğim işlemle profil linki oluşturmayı öğrenmişsinizdir diye düşünüyorum. Aklınıza takılan bir şey olursa yazımızın altından yorum atarak sorabilirsiniz. İyi oyunlar!

Yorum Yap
Reaksiyon Butonları

Yazar Hakkında

1997 yılında İstanbul'un Bakırköy ilçesinde dünyaya geldim. Doğduğumdan beri İstanbul'da ikamet etmekteyim. Web işlerine 10 yaşında forum sitelerinde takılarak başladım. O günden beridir yakamızı kurtaramadık : ) Html, Css, Php bilmekteyim. Aynı zamanda Photoshop, After Effects gibi programlar kullanabiliyorum. Hali hazırda çalışmış olduğum bir firma var, bu siteyi hobi olarak, sizlere yardımcı olmak, bilgi aktarmak amacı ile açtım. Umarım faydalı olabilirim. Teşekkürler!

Yorum Yap