Telefon Wifi Bağlanıyor ama İnternete Girmiyor (Çözüldü)

Telefon wifi bağlanıyor ama internete girmiyor problemi zaman zaman hepimizin karşılaştığı problemler arasında yer almaktadır. Bu yazımda sizlere bu problemi nasıl çözebileceğiniz konusunda bilgiler vereceğim.

Evde, iş yerinde veya herhangi bir yerde internete herkes bağlanıp kullanabilirken telefonumuza ya da başka cihazlara bağlı olarak interneti kullanamıyor hale gelebiliyoruz. Bu durum gerçekten insanın canını sıkıyor. Özellikle evde başımıza böyle bir durum geldiğince çıldıracak hale gelebiliyoruz. Genellikle böyle bir durumda kullanıcılar kullanmış olduğu internet operatörünü arayıp problemi çözmelerini istiyor ama bu sıkıntı tamamen cihazınıza bağlı olduğu için onlarında ellerinden herhangi bir çözüm gelmiyor.

Böyle bir sorunla karşılaştığınızda işi bilen birinden yardım almanız sizin için daha iyi olacaktır. İşi bilen biri yok mu? Eeee, ben varım! 🙂 🙂

Telefon wifi bağlanıyor ama internete girmiyor diyen kardeşlerim aşağıda verdiğim bilgiler ile problemlerini çözebilirler umarım.

Telefon Wifi’ye Bağlanıyor ama İnternet Yok Sorunu

Telefonum Wifi’ye Bağlanıyor ama İnternet Kullanılmıyor
android dns değiştirme

Telefonum Wifi’ye Bağlanmıyor

Telefonunuz wifiye bağlanmıyorsa sıkıntı büyük ihtimalle modemdedir, bazı durumlarda cihazınızdan da kaynaklanabilir. Bu gibi bir durum yaşadığınızda aşağıda maddeleştirdiğim işlemleri uygulayabilirsiniz. Büyük ihtimalle probleminizi çözecektir.

 • Öncelikle telefonunuzdan daha önce bağlandıysanız bu ağı unutmanız gerekiyor. Ağı unut işlemini Wifi’ye girdikten sonra bağlanacağınız ağın yanındaki küçük butona tıklayıp, açılan sayfadan yapabilirsiniz.
 • Ağı unut işlemini yaptıktan sonra doğru şifre ile tekrar giriş yapınız. Şifrenin doğruluğundan emin olmak için şifre bölümünün altında bulunan Şifreyi göster seçeneğine tıklayabilirsiniz.
 • Yukarıdaki işlemleri yapmanıza rağmen hala bağlanamıyorsanız ağınızda çakışan cihazlar olabilir. Çakışmadan kurtulmak için farklı yöntemler deneyebilirsiniz
 • İlk kurtuluş yönteminiz DNS ayarlarını güncelleyip, değiştirmenizdir. Cihazınız üzerinden IP ve DNS ayarları tanımlamanız lazım.(Bu konu hakkında bir yazı yazacağım)
 • İkinci yöntem ise Modemi tamamen sıfırlayıp yeniden kurulum yapmak. Bu işlemi yaptığınızda internet ağına bağlı olan bütün cihazlar wifi’den kopacağı için ilk bağlanan siz olduğunuzdan sizin cihazınızda herhangi bir çakışma problemi olmayacaktır.

Şimdi gelelim bir diğer soruna;

Telefon Wifi’ye Bağlanıyor ama İnternet Yok Sorunu
iphone dns değiştirme

Telefonum Wifi’ye Bağlanıyor ama İnternet Kullanılmıyor

İnsanlar bu problemi genellikle telefonum wifiye bağlanıyor ama çekmiyor, telefon wifiye bağlanıyor ama internete girmiyor şeklinde tanımlarlar. Aslında tanım doğrudur. Cihazınız Wifi’ye bağlıdır ama bir takım problemlerden dolayı internet sizin için kullanılabilir değildir. Aşağıdaki yöntemler ile bu problemi aşmanız mümkün. Gelin madde madde bakalım.

 1. Cihazınızın DNS’lerini güncelleyip değiştirin. Android ya da Apple olması fark etmez.
 2. El ile manuel IP atayın.
 3. Modeminizi sıfırlayıp yeniden kurun.
 4. İOS cihazlar için ağ ayarları sıfırlamayı deneyin. (Ayarlar>Genel>Sıfırlama(sayfanın en aşağısında)>Ağ Ayarlarını Sıfırlama

 

Yukarıda madde olarak verdiğim her bir işlemi tek tek denemenizde fayda var. Yani birinci maddeyi uyguladıktan sonra internete girip giremediğinizi kontrol edin. Eğer internete girebiliyorsanız diğer maddeleri uygulamanıza gerek yoktur. Bu arada kullanmanız için aşağıya bir takım DNS adresleri bırakıyorum;

 • Google DNS: 8.8.8.8, 8.8.4.4
 • Yandex DNS: 77.88.8.88, 77.88. 8.82
 • Smart Safe DNS: 54.85. 9.10, 54.85. 12.30
 • Safe DNS:46. 39.39, 195.46.39.40

Dns’leri gireceğiniz telefonda DNS için tek kutucuk var ise araya virgül koyarak iki dns girin. Eğer iki kutucuk varsa virgülden öncekini ilk kutuya, virgülden sonrakini ikinci kutuya girin. Bu dns’ler güncelliğini yitirebilir diye aşağıdaki kutuya bıraktığım link ile her zaman güncel DNS’leri görebilirsiniz.

[button style=”normal” color=”uckan-btn–red” size=”uckan-btn–block” link=”https://developers.google.com/speed/public-dns” target=”true”]Google GÜncel DNS[/button]

Bir diğer çözüm konumuz;

[geo-post id=”352″ label=”Önerilen Yazı”]

Kablosuz Ağa Bağlanıyorum ama İnternete Giremiyorum

Maddeler halinde genel özet geçelim;

 1. Öncelikle bu problem sadece sizin cihazınızda mı var yoksa diğer cihazlarda da var mı bunu tespit edin.
 2. Eğer sadece sizin cihazınızda varsa sizin cihazınızla alakalı bir problem vardır. Diğer cihazlarda varsa modem yada operatör ile alakalı bir problemdir. Problem sizin cihazınızda ise;
 3. Bağlı olduğunuz ağı unutun ve yeniden bağlanın.
 4. Cihazınızın DNS ayarlarını değiştirin.
 5. Manuel IP atayın. Eğer problem sadece sizin cihazınızda değilse;
 6. Modeminizi resetleyin.
 7. Modemi sıfırlayıp ayarları kurduktan sonra sadece tek cihaz ile bağlanıp durumu kontrol edin.
 8. Eğer çalışıyorsa diğer cihazları da bağlayıp kontrol edin.
 9. Diğer cihazlar bağlandığında çalışmıyorsa operatörünüz ile iletişime geçin. Çünkü problem ya modem de yada internet sağlayıcınızdadır.

Umarım vermiş olduğum bilgiler işinize yaramıştır. Diğer problemlerinizi bu başlık altından yorum olarak bana sorabilirsiniz.

Yorum yapın