Telekinezi Nedir? Nasıl Yapılır? Güncel Yöntemler

Yazı İçi Başlıklar

Bu yazımızda telekinezi nedir ve nasıl yapılır gibi soruların cevabını verdik. Sizlerinde bu alanda merakı varsa yazımızın detayında merakınızı giderebilirsiniz.

 

Yunanca bir sözcük olan telekinezi, uzak anlamına gelen “tele” ve hareket anlamına gelen “kinezi” kelimelerinin birleşmesiyle olur. Telekinezi nedir? Diye soracak olursak, kısaca; uzaktan hareket anlamı taşıyan, aynı zamanda çok önemli bir psişik güç ve enerjidir diyebiliriz. Telekinezi enerjisinin varlığı, parapsikoloji bilim dalında kabul edilmiştir. Birçok bilim insanına göre, aslında tüm insanlar gündelik hayatı içerisinde farkında olmasa bile telekineziyi kullanıyor.

Yine bilim insanları tarafından da üzerinde pek çok deneyler yapılan telekinezi, basit sayılabilecek şekillerde varlığını hissettirmektedir. Bu alanda yapılan en önemli deneylerden birini gerçekleştiren isim, ABD’li parapsikolog Rex Stanford’dur. Ayrıca, telekineziyi gündelik hayatta da kullandığımızı belirten kişilerin başında gelen Stanford, atılan bir zarın istenilen numaralarda gelmesi örneği ile de bunu açıklamaktadır. Stanford’a göre bu durum, konsantrasyonu serbest bırakarak, kuvvetli bir şekilde mevcut olayın istediğimiz gibi gerçekleşmesini dilemek şeklinde olmaktadır.

Telekinezi Nasıl Yapılır?

Telekinezi, her ne kadar gündelik hayatta yaptığımız bir şey olsa da bunu bilerek yapmamız için, telekineziyi öğrenmemiz gerekmektedir. İnanç, beyin, düşünce ve bilinç sistemlerinin eş zamanlı hareket etmesi ile olur. Hatta bazı eşyaların yer değiştirmesi, bulduğu bir konumdan düşmesi de bilim adamlarına göre telekinezi ile mümkün olmaktadır.

Veya da edindiğimiz hayat tecrübelerinin ardından gelen süreçte başka insanlarla tanışmamız, o insanların nasıl bir kişiliğe ve ilerde onunla olacak iletişim durumumuzu tahmin etmemiz bile, özel bir yetenektir. Telekineziyi gerçekleştirmek için öncelikle ona inanmak, mantığınızı doğru yönlendirmek ve bunu herhangi bir çıkarım olmaksızın amaçlamak gerekmektedir. Çünkü inanılır ki telekinezi, özellikle de maddi bir beklenti dahilinde yapıldığında kesinlikle başarısız bir sonuçla karşılaşmamıza neden olur. Bunu, gerçeklik olarak adlandırılan hayat sınırlarına meydan okumak şeklinde yapmalıyız. Bulunduğunuz ortam sessiz, stresten uzak ve bulunmaktan keyif aldığınız bir yer olmalı. Ve belki de en önemlisi, ilk birkaç başarısız denemeden sonra pes edilmemelidir. Telekinezi, kendi içerisinde ayrılan birkaç farklı metod şeklinde yapılır. Bu metodlar sırasıyla şu şekildedir;

  • Houck Metodu: Kollardan parmak uçlarına giden enerji ile iki parmak arasında tutulan kaşık bükülür.
  • Hissetme Metodu: Yeni yıkanmış eller ve negatif duygulardan tamamen arınmış bir ruh oluşturulur. Daha sonra, parmak ucuna bir kaşık konur ve o kaşığın yerçekimi yönünde her iki yandan bükülmesi sağlanır.
  • Hipnotik Telkin: İki kişi yapılan bu yöntem, kişinin hipnotize edilmesiyle olur. Hipnotik trans haline sokulan kişi, güçlü bir telkin yapıldığı takdirde kaşığı istediği gibi bükebilir.
  • Buz Metodu: Buz küpünün etrafına su serpiştirilir. Ve gerekli yöntemler kullanılarak o buzun hiçbir temas olmadan itilmesi şekilde olur.
  • Mum Metodu: Yanan bir mum gerekli uzaklık mesafesindeki masanın üzerine bırakılır. Daha sonra mumun karşısına geçerek, mum ateşinin farklı yönlere doğru hareket ettiği düşünülür. Daha sonra mum ateşi üzerindeki dikkat serbest bırakılır ve böylelikle ateşin farklı yönlere hareket etmesi sağlanır.
FAQ

Telekinezi basit tabirle düşünce gücüyle eşyaların hareket ettirilmesidir.

Düşünce gücüyle canlı ve cansız şeylere etki etmeye yarar.

Telekinezi güçlü bir odak gerektirir. Düşünce ve el hareketleriyle nesneye yön vermek gerekir.

Yorum yapın