Twitter Takip Etmeyenleri Takipten Çıkarma

Sosyal medya hayatımızın büyük bir bölümünü işgal eder bir hale geldi. Takipçi sayıları bizler için oldukça önemli bir durumda. Hal böyle olunca da bizi takip etmeyen kullanıcıları takipten çıkarmak için farklı farklı yollar deniyoruz. Bugün sizlere twitter takip etmeyenleri takipten çıkarma ile alakalı birkaç yöntemden bahsedeceğiz.

Twitter, en çok kullanılan sosyal medya mecralarından bir tanesi. Açıkçası benim içlerinde en çok sevdiğim sosyal medya uygulaması… İnsanların özgürce istediklerini paylaşabilmesi, haberlerin ilk buradan paylaşılması, yargıya bile etki edebilmesi oldukça etkili kılıyor benim gözümde Twitter’ı… Bizim gibi herkesin komedyen olduğu bir ülkede yapılan paylaşımlar ve bu paylaşımlara verilen cevaplar, bunları okuyabilmek, yorum yapabilmek falan da eğlenceli bir diğer yanı. Bu yüzden Twitter benim de 2013’den beri çok aktif kullandığım mecralardan bir tanesi…

Benim gibi Twitter’ı aktif kullanan insanlar takipçi konularıyla da illaki ilgileniyordur. Uzun zamandır bir kod ile takip etmeyenleri takipten çıkarabiliyorduk. Fakat son yapılan güncellemeler ile Twitter’ın teması değişti ve kodlar çalışmamaya başladı. Bir ara twitter temasını eski haline dönüştüren bir App kullanabiliyorduk fakat artık onu da kullanamıyoruz. Neyse lafı uzatmayalım elimizde çok fazla yöntem kalmadı. Ya aracı bir site kullanacağız ya da az sonra bahsedeceğim diğer bir yöntemi.

Öncelikle aracı sitelere bir göz atalım;

Twitter Unfollow Uygulamaları

İunfollow

İunfollow, unfollow sitelerinden bir tanesi’dir. iunfollow ücretsiz kullanım için oldukça kısıtlı imkanlar sunuyor bizlere. Öncelikle Twitter hesabınız ile giriş yapmanız gerekiyor, açılan sayfada e-mail adresinizi giriyorsunuz ve kullanabilir hale geliyorsunuz. Açılan menüde farklı seçenekler bulunuyor,  bu seçenekleri karıştırıp detayları öğrenebilirsiniz.

Manage Flitter

Unfollow sitelerinden bir diğer tercihte “Manage Flitter”dır. Manage Flitter sadece bir unfollow aracı değil, Twitter hesabınızı kontrol edebileceğiniz birçok seçeneği bizlere sunan bir site. Yine diğer sitelerde olduğu gibi bu sitede de Twitter hesabınız ile giriş yapıyorsunuz ve bilgileri doldurup kullanabiliyorsunuz. Maalesef bu site de ücretsiz olarak günlük 100 unfollow yapmanıza izin veriyor. Bunu artırmak için paralı üyelik satın almanız gerekiyor.

Tweepi

Tweepi bizlere çok güzel unfollow seçenekleri sunan bir sitedir. Özellikle takip ettiğimiz kullanıcılara tanımlayacağımız özelliklerle önümüze getirebiliyor. (örn: kaç tivit attığı, takipçi sayısı, en son tivit zamanı vs.) Bu özellikler sayesinde de sadece bizi takip etmeyenleri değil hesabını aktif kullanmayanları da belirleyip takipten çıkarabiliriz. Üstteki sitelerde olduğu gibi Tweepi’de ücretli ve ücretsiz olarak bazı özelliklerini bizlere sunmakta.

Untweeps

Bu site bizlere aktif olmayan kullanıcıları bulup unfollow etmemizi sağlıyor. Standart olarak 30 gündür aktif olmayan kullanıcıları karşımıza çıkarıyor olsa da bu süreyi istediğimiz şekilde değiştirip istediğimiz şekilde unfollow yapabiliyoruz.

 

Evet, anlatacağım siteler bu kadardı. Şimdi sizlere henüz internette anlatan, hakkında yazı yazan kimseyi görmediğim bir diğer Unfollow aracından bahsedeceğim. Bu Browser marketlerinden bize sunulan ve Browser ile Twitter’a giriş yaparak kullanabileceğimiz bir App.

 

Superpowers For Twitter

Bu uygulama ile twitter üzerinden takip etmeyenleri, takip edenleri takipten çıkarabiliyor, retweet, beğeni vs. özellikleri farklı şekillerde kullanabiliyorsunuz. Öncelikle uygulamayı hangi tarayıcıyı kullanıyorsanız onun marketinden indirmeniz lazım. Uğraşmayın ben size direkt link vereyim;

 

Google Chrome;

https://chrome.google.com/webstore/detail/superpowers-for-twitter/fppndcbifafladddggjjhoopbkakjdlc

Mozilla Firefox;

https://addons.mozilla.org/tr/firefox/addon/superpowers-for-twitter/

 

Benim bulabildiğim kadarıyla şimdilik sadece Chrome ve Firefox tarayıcılarında kullanabilen bir uygulama. Uygulamayı tarayıcıya ekledikten sonra özellikleri kullanılabilir hale geliyor.

Takip etmeyenleri takipten çıkarabilmek için takip ettiğiniz kişilerin olduğu alana gidiyorsunuz. (Profil/Takip Edilen) açılan alanda aşağıdaki resimde gördüğünüz “Unfollow All” yazısına tıklayarak unfollow işlemini başlatabilirsiniz. Yalnız uygulamanın ücretsiz versiyonunda bir tıklama ile 50 kişiyi unfollow edebiliyorsunuz. 50 kişi bittikten sonra sayfayı yenileyip tekrardan aynı işlemi yapabilirsiniz. Kısacası sizlere bir sınır verilmemiş durumda fakat sayfayı yenilemeniz gerekiyor. Heee, yok ben sayfayı yenilemekle uğraşamam derseniz o zaman uygulamanın pro versiyonununu satın almanız gerekir.

superpowers for twitter

Profilinize girdiğiniz zaman tweet alanındayken resimde gösterdiğimiz yerde “Unretweet all” seçeneğine tıklarsanız profilinizde Retweet yaptığınız bütün tivitlerin Retweetlerini kaldırır. Aynı özelliği beğenide kullanmak için de beğeni alanına girebilirsiniz.

twitter unfollow

Benim şu ana kadar bulabildiğim en iyi twitter takip etmeyenleri takipten çıkarma uygulaması bu oldu. Sizlerin bildiği farklı bir uygulama varsa ya da bu konuyla ilgili sorularınız varsa yorum yapabilirsiniz.

Yorum yapın