Ücretsiz Sms Gönderme Yöntemleri 2021

Yazı İçi Başlıklar

Bu yazımızda sizlere ücretsiz sms gönderme yöntemini anlatacağım umarım işinize yarar.

SMS, dijital mesajlaşmanın yaygınlaşmadığı dönemde hepimiz tarafından en çok kullanılan haberleşme kanallarından bir tanesiydi. Günümüzde ise SMS yerini Whatsapp, Telegram, Facebook, İnstagram vb. uygulamalara bıraktı. Hala birçok operatör paketlerin yanında SMS hakkı tanısa da bu uygulamaların varlığı sebebiyle çok muhtaç kalmadığımız sürece kullanmıyoruz. Genellikle firmalar, devlet kurumlar vs. bizlere tanıtım, haber, bilgi amaçlı olarak sms gönderiyorlar. Fakat internetimizin olmadığı zaman ya da karşımızdaki kişinin dijital herhangi bir uygulama kullanmadığı durumlarda SMS gerçekten bizler için ilaç oluyor. Her ne kadar gelişen teknoloji ile birçok insan bu uygulamaları kullansa da Dedelerimiz, nenelerimiz hatta anne ve babalarımız zaman zaman kullanamayabiliyor. Bu noktada onlarla sms yoluyla mesajlaşmak durumunda kalıyoruz.

Birçok insan artık telefon operatörlerinde sadece arama ve internet paketi yaptığı için zaman zaman sms’e ihtiyaç duysa da kullanamıyor. Bugün sizlere anlatacağım bu yöntem ile ücretsiz sms gönderme işlemini sizlerde yapabileceksiniz. Böylelikle sms’e ihtiyaç duyduğunuz anda bu yöntemi kullanarak saniyeler içerisinde bedava sms gönderebileceksiniz.

Öncelikle bu yöntemi uygulamanız için kullanacağınız sitenin adı “Clicksend”dir. Piyasada birçok sms gönderme sitesi bulunsa da içlerinde en hızlı ve doğru çalışan site Clicksend’dir. Sizlerde bu siteyi kullanarak rahat rahat ücretsiz sms gönderebilirsiniz.

Şimdi sizlere clicksend nasıl kullanılır onu anlatalım;

İnternetten Bedava SMS Gönderme

clicksend ücretsiz sms gönderme

İlk olarak www.clicksend.com adresine giderek yandaki resimde gördüğünüz işaretli alandaki “Sign Up” yazısına tıklayarak kayıt olmanız gerekiyor.

Kayıt olma adımları;

ücretsiz sms gönderme

 • Full name yazan alan isim/soyisim gireceksiniz.
 • Business Email yazan kısma herhangi bir mail adresinizi girin.
 • Company(Şirket) bölümüne herhangi bir şey yazabilirsiniz.
 • Bir alt bölüme telefon numaranızı yazmanız gerekiyor.
 • Username(kullanıcı adı) kısmına kullanmak istediğiniz kullanıcı adını girin (8 karakter olmak zorunda)
 • Password(Şifre) password bölümüne ise Bir büyük, bir özel karakter olmak üzere şifre girmeniz gerekiyor
 • Son bölümde ise can sıkan robot değilim uygulamasını yapmanız lazım.

Bu işlemlerden sonra sizden telefon numaranıza gelen onay kodunu girmenizi isteyecek ve onay kodunu girdikten sonra bir takım sorular soracak. Bu soruları da doldurduktan sonra hesabınız kullanıma hazır hale geliyor.

Clicksend Ücretsiz SMS Gönderme

Clicksend, üyeliğinizi gerçekleştirdikten sonra hesabınıza ücretsiz olarak 2 dolarlık bir bakiye yükleniyor. Bu bakiye ile 100 adet SMS göndermeniz mümkün.  Şimdi sizlere cliksend ücretsiz sms gönderme adımlarını anlatayım;

 • Hesabınıza giriş yapın.
 • Sol kısımdaki menüden “SMS” yazısına tıklayın.
 • Açılan alandan “Send Quick SMS” YAZISINA TIKLAYIN.

Yukarıdaki işlemleri yaptıktan sonra sms gönderimi yapacağınız alan açılacak. Burada;

 • TO KUTUSU: Mesaj göndermek istediğiniz kişinin numarasını girmeniz gereken alan
 • MESSAGE: Göndereceğiniz mesajı gireceğiniz alan

Yukarıdaki bilgilere göre kutuları doldurduktan sonra “Send Now” butonuna tıklayabilirsiniz. Send Now’a tıkladıktan sonra sizlere emin misiniz, değil misiniz tarzında bir soru soruyor, bu alanda da Send yazısına tıklayarak mesaj gönderme işlemini tamamlayabilirsiniz.

Küçük bir uyarı yapayım.. Mesaj gönderirken başına ya da sonuna İsminizi yazın. Eğer isminizi yazmazsanız mesajı gönderdiğiniz kişi mesajın kimden geldiğini bilmediği için mesajla ilgilenmeyebilir.

Yorum yapın