Windows 10 Mağaza Silindi – Windows 10 Mağaza Geri Yükleme?

Windows 10 kullanıcıları çoğu zaman istemeden Mağaza’yı silebiliyorlar ve bu sebeple internette Windows 10 mağaza silindi sorgusu sıklıkla aratılmaya başlandı. Windows 10 mağaza yeniden yükleme işlemi için birden fazla çözüm yolu bulunuyor. Birisi işe yaramazsa, sunmuş olduğumuz diğer yolları deneyerek Windows 10 mağaza silindi, Microsoft Store silindi vb. sorunlarınızı çözüme kavuşturabilirsiniz. Bu makalemizde sizlere Windows 10 mağaza geri yükleme, Windows 10 mağaza yeniden yükleme, Microsoft Store yeniden yükleme nasıl yapılır anlatacağız.

Windows 10 Mağaza Geri Yükleme

Windows 10 mağaza silindi nasıl geri indirilir? Diyorsanız aşağıda anlatmış olduğumuz yolları deneyerek sorununuzu çözmeyi deneyebilirsiniz. Windows 10 mağaza silindi, Microsoft Store silindi sorguları için çözüm yolları nelermiş bir bakalım.

Çözüm 1- Çalıştır Komutu ile Mağaza Geri Yükleme

Arama çubuğuna çalıştır yazın ve açılan pencereye “wsreset.exe” komutunu girdikten sonra Tamam’a tıklayın. Gerçekleşen işlem bittikten sonra bilgisayarı yeniden başlatın ve Mağaza yeniden yüklenmiş mi kontrol edin.

Çözüm 2- Powershell ile Windows 10 Mağaza Geri Yükleme

Arama çubuğuna Powershell yazın ve karşınıza çıkan Windows Powershell uygulamasının üzerine sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırın. Daha sonra açılan komut penceresine aşağıda vermiş olduğumuz kodları kopyalayıp yapıştırın.

$manifest = (Get-AppxPackage Microsoft.WindowsStore).InstallLocation + ‘\AppxManifest.xml’ ; Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $manifest

Komutu Powershell penceresine kopyaladıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın ve Windows 10 mağaza geri yükleme işlemi gerçekleşmiş mi kontrol edin.

Çözüm 3- Sistem Geri Yükleme

Windows 10 mağaza geri getirme için uygulayabileceğiniz bir diğer basit ama etkili yöntem de sistem geri yükleme işlemidir. Sistem geri yükleme yapmak için, Mağaza uygulamasını sildiğiniz tarihten daha eski bir tarihi seçerek bilgisayarınızı belirtilen tarihe geri yükleyebilirsiniz. Bu sayede Windows 10 Mağazasını geri yükleme işlemini kolaylıkla tamamlayabilirsiniz.

FAQ

Windows 10 mağaza yükleme işlemi için Ayarlar kısmından Microsoft Store'u bulup sıfırla butonuna basmanız yeterlidir.

Uygulamalar ve Özellikler kısmından Microsoft Store'u bulun. Microsoft Store'un üzerine tıklayıp daha sonra Gelişmiş Seçenekler butonuna tıklayın. Açılan pencerede karşınıza çıkan Sıfırla butonuna tıklayarak Microsoft Store sıfırlama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Arama çubuğuna Microsoft Store yazdıktan sonra karşınıza çıkan Microsoft Store uygulamasına tıklamanız yeterlidir.

Yorum yapın