Windows Lisansınızın Süresi Yakında Dolacak Hatası Çözüm

Bilgisayar kullanıcıları windows işletim sistemli bilgisayar aldıklarında bu bilgisayarlar ilk başta lisanslı olarak gelir. Normalde bu lisanslar kalıcı lisanslardır fakat bazı kullanıcılarda belirli bir süre sonra windows lisansınızın süresi yakında dolacak adında bir uyarı görülebiliyor. Bunun sebebi lisansın sıkıntılı olmasından kaynaklanıyor olabilir. Bu makalemizde windows lisansınızın süresi yakında dolacak bildirimi kapatmanın çeşitli yollarından bahsedeceğiz.

Windows Lisansınızın Süresi Yakında Dolacak Nedir?

Windows Lisansınızın Süresi Yakında Dolacak
Windows Lisansınızın Süresi Yakında Dolacak

Windows lisansınızın süresi yakında dolacak uyarısı işletim sisteminin kullanıcıya verdiği bir uyarıdır. Windows artık windows 7 ve 8 için güncelleme vermediği için çoğu bilgisayar kullanıcısı işletim sistemlerini windows 10’a güncelledi ve bu güncellemeden sonra çeşitli sorunlar ortaya çıkmaya başladı. İşletim sistemi zarar gören, alınan lisansta sıkıntıların ortaya çıkması gibi sorunlar yaşayan kullanıcılar windows lisansınızın süresi yakında dolacak 2021 uyarısının çözümü için yollar arıyorlar.

Windows Lisansınızın Süresi Yakında Dolacak Bildirimi Kapatma

Windows lisansınızın süresi yakında dolacak bildirimi kapatmanın birden çok yolu bulunuyor. Bu yollar problemin ana kaynağına bağlı olarak değişiklik gösterdiği için her bir yolu sizlere teker teker anlatacağız.

1- Microsoft Hesabı İle Oturum Açma

Öncelikle Microsoft hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor. Bunun için ayarları açıp Hesaplar kısmına gelin. Daha sonra Microsoft hesabı ekle seçeneğine tıklayın. Microsoft hesabı uzantısı “hotmail.com, outlook.com” gibi email adreslerinden oluşturulur. Zaten bir Microsoft hesabına sahipseniz hesabınızla oturum açın, değilseniz de yeni bir Microsoft hesabı oluşturarak yeni hesabınızla giriş yapın. Oturum açtıktan sonra yeni bir ürün anahtarı alarak lisansınızı tekrardan aktifleştirebilirsiniz.

2- Windows Aktivasyon Sayacının Sıfırlanması

Windows ve X tuşlarına birlikte basın ve komut istemini yönetici olarak çalıştırın açılan pencereye slmgr -rearm yazın ve sonra bilgisayarı yeniden başlatın. Bu işlem windows aktivasyon sayacının sıfırlanmasını sağlayacaktır. Sorununuz halen devam ediyorsa diğer çözümü deneyebilirsiniz.

3- Windows Cmd Kodlarıyla Lisans Aktifleştirme

Windows arama çubuğuna cmd yazın. Yukarıda gözüken Komut İstemi’ne sağ tıklayarak yönetici olarak çalıştırın. Açılan pencerede slmgr /ipk yourlicensekey yazıp entera basın. Daha sonra aşağıda örneklerini vermiş olduğumuz kodlardan windows sürümünüze uygun olanını yourlicensekey komutunun yerine yazın ve enter tuşuna basın. Vermiş olduğumuz kodların tarihinin geçmiş olması ihtimaline karşın, güncel kodlar ve programlı veya programsız varyasyonları olacak şekilde daha detaylı windows etkinleştirme yolları için Windows 10 Etkinleştirme Programsız ve Programlı Yöntem makalemizi okuyabilirsiniz.

İşte sizler için bazı Windows 10 Etkinleştirme kodları 2021;

 

Home/Core – TX9XD-98N7V-BX7FG-H8Q99

Home/Core N – 3KHY7-WNT83-DGQKR-F7HPR-844BM

Professional – W269N-WFGWX-YVC9B-4J6C9-T83GX

Professional N – MH37W-N47XK-V7XM9-C7227-GCQG9

Education – NW6C2-QMPVW-D7KKK-3GKT6-VCFB2

Education N – 2WH4N-8QGBV-H22JP-CT43Q-MDWWJ

Enterprise – NPPR9-FWDCX-D2C8J-H872K-2YT43

Enterprise N – DPH2V-TTNVB-4X9Q3-TJR4H-KHJW4

 

Kodlardan uygun olanı yazdıktan sonra slmgr /skms kms8.msguides.com komutunu yazın ve entera basın. Bu kod sizi KMS sunucusuna bağlayacaktır. Sunucuya bağlandıktan sonra slmgr /ato komutunu yazın. Daha sonra windows başarılı bir şekilde etkinleştirildi şeklinde bir mesaj alacaksınız. Bu mesaj sayesinde lisansınızın aktifleştiğini anlayabilirsiniz.

 

FAQ

Yeni bir ürün anahtarı ile lisansınızı tekrardan aktifleştirebilirsiniz.

Ayarlara girip Güncelleştirme ve Güvenlik kısmında Etkinleştir butonuna tıklayın.

Konsola slmgr.vbs -xpr komutunu yazarak öğrenebilirsiniz.

 

“Windows Lisansınızın Süresi Yakında Dolacak Hatası Çözüm” üzerine bir yorum

Yorum yapın