Wish Nedir? Wish Güvenilir Mi? 2021 Wish Yorumları

Yazı İçi Başlıklar

Wish Nedir?
Wish Nedir?

Wish Nedir? Wish Güvenilir mi? Menşeini Çin’de almış olan Wish, kullanıcılarına ucuz ürünler satarak para kazanmaya devam ediyor. Fakat satılan ürünlerin bu denli ucuz olması insanların kafalarında Wish nedir, wish güvenilir mi gibi soruların doğmasına sebep olmakta. İnsanlar satılan ürünlerin sahte olup olmadıklarını merak ediyorlar. Bu makalemizde bu konuları sizlere açıklayacağız.

 

 

 

Wish Nedir?

Öncelikle Wish nedir, Wish ne demek ondan bahsedelim. Wish, 2010 yılında Çin’de ortaya çıkmış, kullanıcıların direkt olarak satıcılarla alışveriş yapmasını sağlayan online bir alışveriş platformudur. Giyim, ev ürünleri, teknolojik ürünler gibi kategorilere ayrılmış pek çok ürünün satışının yapıldığı bu site genellikle Aliexpress, Trendyol ve Amazon gibi diğer online alışveriş siteleriyle karşılaştırılıyor. Wish adlı site, ürünlerini piyasasının çok altında satmasıyla popülerleştiği için insanlar sitenin ne denli güvenilir olduğu konusunda bilgi sahibi olmak istiyorlar.

 

Wish Güvenilir mi?

Wish Güvenilir mi?
Wish Güvenilir mi?

Wish üzerinden alışveriş yapmak güvenilir olsa da alacağınız ürünlerin orijinal olduğunu düşünmek yanlış olur. Wish sitesinde satılan ürünlerin çoğunun sahte olduğunu belirtmeliyiz. Bunun yanında değinmemiz gereken bir diğer konu da siparişlerin teslim süresi. Satın aldığınız ürünler elinize ulaşır ama Wish yorumlarında wishten alışveriş yapanların en çok şikayet ettiği konulardan birisi de siparişlerin 1-2 ay gibi oldukça geç sürelerde ulaşıyor olması. Hatta bazı ürünlerin gümrüğe takılma riski ve siparişin üzerinden 1 ay geçmesine rağmen iptal edilme ihtimali de bulunuyor.

 

Wish Ürünleri Neden Ucuz?

 

Wish ürünlerinin ucuz olmasının sebebi, ürünlerin Çin’den getirilen kalitesiz ve sahte ürünler olmasından kaynaklanıyor. Bunun yanı sıra Wish sitesinde aracı firmalar bulunmaması ve direkt olarak fabrikadan satış yapılması da ürünlerin ucuz olmasını sağlayan bir diğer etken. Aracı firmaların olmaması sayesinde, normalde kesilecek olan komisyon bedeli kullanıcıya direkt indirim olarak yansıyor ve ürünler piyasasının çok altında satılabiliyor.

 

Wish Ürünleri Sahte mi?

Wish Ürünleri Sahte mi?
Wish Ürünleri Sahte mi?

Wishte satılan ürünlerin çoğu sahte ürünlerdir. Aldığınız ürünler elinize çalışır bir şekilde ulaşır fakat Wishten alışveriş yaparken dikkat etmeniz gereken birkaç önemli husus daha var.

Wishten alışveriş yaparken öncelikle alacağınız ürünün satıcısının puanına ve aldığı yorumlara bakın. Çok daha ucuza satış yapan bazı satıcıların ürünleri çok daha kalitesiz olabiliyor. Bunun yanı sıra ürün fotoğraflarının, satıcı tarafından çekilmiş orijinal fotoğraflar olmasına da dikkat edin.

Wishte satılan ürünlerin neredeyse hepsinde kargo ücreti bulunuyor. Ve bazı zamanlarda “Sadece Kargo Ödemeli Kampanyası” adı altında satışlar yapılabiliyor. Baktığınız zaman ise kargo ücretinin satılan üründen daha pahalı olduğunu görüyorsunuz.

 

FAQ

Evet, güvenilir.

Wish ürünlerinin teslim süresi 1 ay ile 1 ay 15 gün arası sürebilmektedir.

Evet, var.

Wish uygulamasında satın almak istediğiniz ürünün üzerindeki satın al butonuna basarak alışveriş yapabilirsiniz.

Yorum yapın